Nie możesz przegrzewać swojego dzieciaczka – jak właściwie dobrać jego strój do panującej pogody?

Nie możesz przegrzewać swojego dzieciaczka – jak właściwie dobrać jego strój do panującej pogody?

Nie możesz przegrzewać swojego dzieciaczka – jak właściwie dobrać jego strój do panującej pogody?

Pojawienie się na świecie dziecka zdecydowanie jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu praktycznie każdego z nas.

Kiedy jesteś rodzicem, całkowicie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starać się uchronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest nieodpowiednie ubieranie dzieci – tak mocno pragniemy, żeby dziecku nie było chłodno i aby się nie przeziębiło, iż ubieramy je za ciepło. Jak zapobiegać tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o noworodki, zwykle to właśnie w ich wypadku zakładamy za dużo warstw różnego rodzaju ubrań.

Wiedz, że masz możliwość znaleźć dane na omawiany wątek, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci konieczne.

Zwykle wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest niezbędna w przypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków niewątpliwie jest to prawda, jednakże trzeba mieć na uwadze, iż latem, kiedy na zewnątrz jest około trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku nakładać takiej czapeczki. Także w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 na pewno nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

Trochę starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku trochę starszych dzieci znakomicie sprawdzi się zasada, aby ubierać je idealnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeżeli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wówczas czapki dla dziewczynek i chłopców raczej nie sprawdzą się najlepiej.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a równocześnie jego wrażliwość na temperaturę na dworze niczym nie różni się od Twojej. Mając to na uwadze, z pewnością nie będziesz już niepotrzebnie przegrzewać swoich dzieci.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa