Nie ważne okazują się być podarunki lecz bliskość

Nie ważne okazują się być podarunki lecz bliskość

Nie ważne okazują się być podarunki lecz bliskość

Funkcjonujemy znacznie szybciej, zatem niejednokrotnie się przydarza, że ciężko nam będzie na wszystko wygospodarować tak wiele czasu jak byśmy chcieli. Nierzadko okazuje się być tak, że zajmiemy się najpierw robotą, później mieszkaniem i wreszcie jest tak, że dla dzieci mamy go najmniej.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
Źródło: http://www.flickr.com
By uspokoić własne sumienie i jednocześnie nagrodzić swoim pociechom to, że nie przebywamy z nimi tak dużo czasu jakby pragnęły, kupujemy kosztowne zabawki, najnowsze sprzęty elektroniczne posiadając nadzieję, że w ten sposób wszystko im nagrodzimy i okażemy im swoją miłość.

Sprawdź ten odnośnik i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (https://prozoo.pl/sklep/miesa-xl/miekkie-piersi-z-kurczaka-xl-1kg.html) odnoszących się do rozważanej w tym wpisie sprawy. Te porady niewątpliwie także na długi czas pozostaną w Twej głowie.

Prawda mimo wszystko okazuje się być taka, że dla pociechy (świat rodziców) godzina z rodzicem, gdzie ma jego całą uwagę, jest dużo istotniejsza. Najczęściej dzieci oddałyby wszystkie zabawki za to, aby mieć 100% uwagi rodzica, choć przez parę godzin w tygodniu, bo nic nie zaowocuje w więzi z pociechą tak mocno, jak właśnie nasza obecność oraz czas na posłuchanie go.

Dziecko powinno stać na najważniejszym miejscu

Jeżeli wciąż znajdziemy czas na rozmowę z dzieckiem, jeśli ukażemy mu że ciągle jest dla nas najważniejsze, a zupa czy sprzątanie mogą poczekać, ponieważ ono właśnie pragnie nam opowiedzieć lub pokazać coś dla siebie istotnego, to mamy szansę okazać się pewni, że zawiążemy z potomstwem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono rozumiało, że zawsze może do nas przyjść, a co się z tym wiąże, mamy szansę okazać się przekonani, że tak utworzona bliskość, będzie także procentowała w przyszłości, jeśli dziecko – istotne informacje – będzie do nas przychodziło ze swoimi problemami, lecz także radościami.

Powinniśmy oznaczać granice

Istotne będzie stawianie dziecka na najważniejszym planie oraz życie jego zainteresowaniami, jednak nie próbujmy być dla potomstwa kumplem. Ono powinno zaznaczyć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, lecz nie ma szansę uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Jedynie bliskość oraz jasno wyznaczone zasady mogą sprawić, że wychowamy rozsądnego i odpowiedzialnego człowieka.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa