Niewesołe przeżycia rozwodowe

Niewesołe przeżycia rozwodowe

Niewesołe przeżycia rozwodowe

Mąż i żona mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności, oraz do wspólnego działania dla dobra rodziny, jaką poprzez swój związek ustanowili. Są niestety wypadki gdy pomiędzy małżonkami nastał pełny i stały rozkład pożycia. W takim przypadku każdy z partnerów jest w stanie żądać, by sąd anulował małżeństwo przez rozwód.

rozwód

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo rodzinne stanowi, że mimo całkowitego i trwałego rozpadu pożycia rozwód nie jest możliwy, jeżeli na skutek niego miałoby cierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci partnerów, czy też jeśli z innych okoliczności orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Porównaj – Magdalena Grześkowiak – adwokat Warszawa Wola

Rozwód nie jest również dozwolony, jeśli żąda go partner wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi współmałżonek wyrazi zgodę na rozwód, lub że odmowa jego aprobaty na rozwód jest w danych względach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Adwokat w sprawie o rozwód nie sprowadza się wyłącznie do tworzenia dokumentów procesowych. Jest on informatorem po procesach prawniczych, tworzy wnioski dowodowe w zastępstwie strony, a w sprawach o rozwód przeważnie minimalizuje emocje, które pojawiają się na sali sądowej i gwarantuje niekrępujące stron pertraktacje w obszarze warunków rozwodu, pieczy nad potomkiem, płacenia alimentów.

adwokat

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwód z adwokatem gwarantuje wrażenie bezpieczeństwa i powoduje, że ekscytacje na sali sądowej nie przeważą nad rozwagą, oraz że żadna komplikacja procedury nie umknie uwadze strony. Rozwody to ciężkie doznania nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla najmłodszych. W związku z tym pomimo pełnego i stałego rozkładu pożycia sąd nie orzeknie rozwodu, jeżeli na skutek rozwodu miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci partnerów. Rozwód nie może sprawiać pogorszenia się warunków materialnych, w których wychowywane są dzieci, ani sprawiać niepożądanych transformacji w psychice najmłodszych.

Powiązany artykuł: adwokat prawo rodzinne Warszawa – magdalenagrzeskowiak.plu jeżeli byłoby to sprzeczne z normami współżycia społecznego, np. w przypadku, gdy jeden z współmałżonków jest poważnie chory i nie ma kto się nim opiekować.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa