Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby oczekujące na narodziny dziecka muszą odpowiednio się przygotować na jego przyjście na świat. Będą musiały sobie poradzić z wieloma sprawami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i naturalnie bardzo istotne, żeby w tym gąszczu spraw nie umknęła radość z oczekiwania na dziecka. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić należy spisać listę i przez cały okres |ciąży spokojnie i systematycznie wykreślać z niej następne pozycje.

Bardzo ważne jest przygotowanie mieszkania. Należy podjąć decyzję, czy dziecko od razu będzie miało swój pokoik, czy może najpierw tylko wygospodarowany kącik w sypialni rodziców. Jeśli zadecydują oni, że potrzebne jest odmalowanie mieszkania, to pierwsze miesiące ciąży to najwłaściwszy moment. Po narodzeniu dziecka nikt nawet nie pomyśli o malowaniu ścian. Należy także zakupić łóżeczko (oraz ładny komplet pościeli -> ), może jeszcze jedną komodę czy półkę. Istotne jest by chłodnym okiem spojrzeć na nasz dom i na tej podstawie podjąć decyzję.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną

Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Pajacyki, bluzeczki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że także pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, warto więc zapytać znajomych, którzy mają dzieci co się przydaje. Oczywiście przygotowując się na narodziny dziecka musimy liczyć się z wydatkami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. Niestety w tym kraju poród w komfortowych warunkach także jest związany z dużymi nakładami finansowymi i należy o tym pamiętać i rozplanować wydatki tak, żebyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie

Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak coś, o co zupełnie nie musimy się martwić. Zaraz po pojawieniu się dziecka nasz dom zapełni się pluszakami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej wybierane przez rodzinę i znajomych podarunki. Zapamiętajmy jednak by przeznaczyć półkę lub kolczyki dla chłopców kupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, inaczej zgubimy się pod morzem książeczek, misiów, samochodów i innych fantastycznych podarunków dla naszego malucha. Warto zwracaća uwagę na to, aby każda rzecz w pokoju czy kąciku dziecka miała określone miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed gorączkowym poszukiwaniem kremu w czasie zmiany pieluszki, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy odrobinie organizacji.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa