Jak mądrze się odchudzać

Jak mądrze się odchudzać

Jak mądrze się odchudzać

Chudnąć można na wiele sposobów. Męczące głodówki, diety wykluczające węglowodany, eliminujące białka albo wykluczające całkowicie tłuszcz. suplementy diety, tabletki, spalacze tłuszczu, owijanie brzucha folią spożywczą z algami.. Można by tak pisać i pisać, wokół odchudzania powstał wielki interes. A tajemnica tak właściwie tkwi w myśleniu o tym co i w jaki sposób spożywamy oraz naturalnie w ćwiczeniach.

Zdrowa, czyli jaka dieta?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dieta bez ćwiczeń nie da nam dużo, tak samo jak i ćwiczenia bez ograniczeń w jedzeniu nie pozwolą schudnąć. Naturalnie odpowiednim odżywianiem możemy sobie poprawić na przykład przemianę materii, może mieć na nasz organizm pozytywny wpływ ale nie uda się nam zmniejszać wagi bez działania ruchem. Podobnie jest w drugą stronę. Ćwiczenia fizyczne pozwalają nam utrzymać formę, lecz bez odpowiedniego żywienia raczej nie będziemy chudnąć – czytaj więcej.

Aby schudnąć raz a porządnie i bez ryzyka trzeba zrobić to z głową. Samo liczenie kalorii nie zdziała nic. Można jeść co dzień ich 1200 ale jeśli będą pochodziły z pizzy i chipsów to efekt będzie żaden. Trzeba pomyśleć nad tym co i w jaki sposób jemy. Zastanówmy się czy jemy śniadanie. Wszędzie mówią, że to najistotniejszy posiłek dnia, ale trąbią z tego powodu, że to prawda. Dobre śniadanie dostarczy nam energii, dodatkowo rozbudzi ciało do pracy i będziemy dobrze się czuć.

Ta wskazówka spod linku będzie Ci odpowiadać, gdyż również traktuje o nakreślanym w niniejszym wpisie wątku. Co równie istotne, robi to w zajmujący sposób.

A chudnąć nie można gdy czujemy się źle. Gdy spoglądamy w tabele kaloryczne pomyślmy co tak naprawdę jest dla nas dobre. przykładowo jeśli idzie o chleb tostowy kalorie stanowią jego główny składnik. Nie ma w zasadzie żadnej wartości odżywczej, lepiej zamiast niego spożywać pieczywo z pełnego ziarna albo nawet zwykły pszenny chleb.

Powinniśmy myśleć o tym co jemy, żeby dostarczać organizmowi potrzebnych składników. Węglowodany, białka i tłuszcze są potrzebne, w odpowiednich proporcjach, zatem nie same kalorie mają znaczenie. Tabela kalorii nie może być podstawą tracenia na wadze.

Nie możemy zapomnieć o ruchu – sprawdź jak schudnąć. Nikt nie każe się nam katować. Znajdźmy jakiś typ aktywności, który będzie nam odpowiadał. Dla jednego człowieka będzie to bieganie, dla kogoś innego szybki marsz, dla jeszcze innej osoby górskie wędrówki albo pływanie, a może siłownia i zorganizowane ćwiczenia? Wybór jest wielki, więc tłumaczenie „nie ma nic dla mnie” jest absolutnie bezpodstawne.

Kiedy zaczniemy funkcjonować według nowych zasad, pozbędziemy się złych nawyków żadna tabela kaloryczności potraw nie będzie dla nas niezbędna, bo będziemy mieć ją już w pamięci. potrzeba zaledwie miesiąca, żebyśmy wiedzieli ile i czego możemy jeść, żeby nasz organizm funkcjonował doskonale.

admin

Wszystko dla dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa