Okres egzaminów można przetrwać w całości! Trzeba tylko wiedzieć, jak

Okres egzaminów można przetrwać w całości! Trzeba tylko wiedzieć, jak

Okres egzaminów można przetrwać w całości! Trzeba tylko wiedzieć, jak

Studenci pierwszego roku niejednokrotnie są straszeni pierwszą sesją. Lęk przed nieznanym jest wytłumaczalny, sytuacja jest gorsza jednak, gdy każda następna sesja sprowadza taki sam stres.
Nie powinna. Sesja egzaminacyjna jest częścią życia studenckiego i jest w niewpisana tak, jak dyskusje z wykładowcami, czy imprezy.

Jest czymś, co po prostu przyjdzie i wszystkie modlitwy o odwołanie egzaminów mają niewielkie szanse, żeby się ziścić. Dlatego lepiej przygotować się do tego trudnego czasu. Oczywiście najlepsze byłoby pojawianie się na wykładach przez cały rok, samodzielne robienie notatek i systematyczna nauka. Nie udało się? I bez tego da się wszystko pozdawać.
Po pierwsze warto spojrzeć na całość wymaganego materiału i przekonać się, które przedmioty będą najbardziej wymagające. Do części z nich sporo ludzi uczy się na noc przed egzamin, inne wymagają od wszystkich większych ilości czasu. Zaplanujmy sobie (przed sesją!), w jakim momencie i przez ile powinniśmy się uczyć. Warto nawet zaplanować sobie całe tygodnie, a w rozkład wpisać nie tylko naukę, ale i zorganizowanie notatek, wyjścia do pracy czy na piwo, czas na relaks. Jeśli mądrze zaplanujemy ten okres, sesja być może będzie trudna, ale nie druzgocąca.
ruszajwpolske.pl - świetne oferty noclegowe
Czy powinno się słuchać informacji o tym, jak testują wykładowcy? Warto, chociaż nie trzeba dawać wiary we wszystko.

Nasze kolejne wpisy są równie interesujące, co ten. Zatem najedź na łącze tu… i oglądaj skrupulatne wiadomości. Namawiamy!

Nawet profesorowie, którzy podobno przepuszczają każdego z tróją, mogą sprawić przykrą niespodziankę. Nie potrzeba również wydawać pieniędzy na suplementy, dzięki którym rzekomo mamy być nadzwyczaj bystrzy i mało senni. Zamiast tego, może warto przygotowywać się przy kawie, w grupie?

Pamiętajmy też, że dzisiaj pewne rzeczy są łatwiejsze niż kiedyś. W nauce do egzaminu pomaga nam smartfon, notatki, jeśli pojawi się ktoś uprzejmy, można skserować.

Pokolenie dzisiejszych pięćdziesięciolatków musiało być regularnym gościem w bibliotekach, a notatki przepisywać przez kalkę, w taki sposób, żeby jedno kopiowanie służyło kilku studentom.
Poza tym termin poprawkowy, chociaż skraca wakacje, naprawdę nie jest największą tragedią świata.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa