Opcje operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się chorób oczu

Opcje operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się chorób oczu

Opcje operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym wykonywanym w warszawskich szpitalach okulistycznych jest operacja zeza. Zez to choroba, polegająca na niewłaściwym ustawieniu gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie są odpowiedzialne osłabione mięśnie oczu. Uwzględniając kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozuje się najczęściej u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Do głównych przyczyn zeza należą: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Lexum.pl

Korekcja omawianej wady wzroku polega na dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych.

Nie ociągaj się! Jeśli podobają nasze artykuły, to doczytaj także (http://www.inmed24.pl/krzeslo-do-poboru-krwii-p12) następne i interesujące treści. Trzeba wejść w podany link.

Stosowane jest przesłanianie lepiej widzącego oka, co mobilizuje gorzej widzące oko do wzmożonej pracy; ćwiczenia rehabilitacyjne lub operacja. Celem operacji jest osłabienie mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U części osób możliwe jest jedynie zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza wykonuje się tylko i wyłącznie pod narkozą.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, zwana również kataraktą, jest bardzo rozpowszechnioną chorobą, ponieważ dotyczy wielu osób po 70 roku życia. Jej symptomami są zmętnienie i zesztywnienie soczewki. Chorobę dużo częściej diagnozuje się u osób palących papierosy. Może być wrodzona lub dziedziczona, wywołać ją mogą również inne choroby. Rozwijająca się choroba prowadzi do widzenia za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć lekami. By się jej pozbyć nieodzowna jest operacja. Podczas operacji zmętniona soczewka jest usuwana a w zamian wszczepia się sztuczną soczewkę. Klinika okulistyczna Poznań (do przeczytania na oferuje zabieg w trybie ambulatoryjnym.

Leczenie jaskry Wrocław (zobacz tutaj). Jaskra jest chorobą oczu, która zbagatelizowana skutkuje nieodwracalną utratą wzroku. Wywoływana jest przez wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Wyróżnić można wiele czynników mogących przyczynić się do rozwoju schorzenia. W obrębie tych czynników wyróżnić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące typu cukrzyca, nadciśnienie krwi oraz niedowzroczność. Rozwój jaskry zwykle przebiega bezobjawowo, dlatego tak istotne są regularne badania okulistyczne. Sposób leczenia jaskry uzależniony jest od typu choroby i poziomu jej zaawansowania. Leczenie zaczyna się od farmakologii lub zabiegów laserowych. W zaawansowanej chorobie wymagana jest operacja.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa