Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa

Opieka nad psem jest dla właściciela nieraz nie łatwą czynnością. Cykliczne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Podstawowym narzędziem jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, ale by dobrze zadbać o swojego pupila, należy dobrać ją do jego sierści. Jeśli pies wraca do domu brudny albo nieprzyjemnie pachnie, kąpiel staje się niezbędna.

Mimo wszystko nie możemy myć pupila często, zazwyczaj w zupełności wystarczą dwie albo trzy kąpiele w roku. Mogą być wtedy używane tylko specjalne szampony dla psów (sprawdzone szampony dla psów znajdziesz tu). Pupila nie należy myć szamponami dla ludzi, ponieważ pH skóry zwierząt jest inne, a nieodpowiedni źle dobrany kosmetyk powoduje uczulenia. Z czynnością obcinania pazurów można poprosić o pomoc weterynarza albo psiego fryzjera. Kto chce wykonać to osobiście, powinny być do tego użyte nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od wczesnych lat to jest to najlepszą metodą przyzwyczajenia psa do tego zabiegu – sprawdź ofertę sklepu zoologicznego: .

Autor: www.Future-Toys.pl

koty są bardzo zadbane. Myją się nie tylko po to aby ich sierść była czysta i ładnie pachniała. Czasami jednak kota należy umyć. Do tego używać należy tylko szamponów dla kotów. Sierść i skóra naszego pupila będzie wtedy zadbana. Powinno się pamiętać o cyklicznym czesaniu – szczotki dla kotów to konieczność. Regularnie u kotów trzeba przeprowadzać czyszczenie uszu, jak również przeprowadzać pielęgnację oczu. Kotom mieszkającym w domu trzeba obcinać pazury. Jest to łatwe, ale trzeba uważać. Do tego celu służą specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Każdy właściciel psa (sprawdź kamizelka odblaskowa dla psa) czy kota ma zadanie utrzymania go w najlepszym zdrowiu. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiednich preparatów – . Nie jest to zbyt trudne, ponieważ czworonogi to bardzo odporne zwierzęta. Priorytetem powinno być codzienne sprawdzenie, czy zwierzak jest w dobrej formie: ma połyskliwą sierść, zimny nos, ożywione i wesołe zachowanie. Przy najmniejszych oznakach braku zdrowia trzeba skonsultować się z lekarzem.

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa