Plastikowe klocki, które w XX stuleciu podbiły świat. Co można z nich zbudować?

Plastikowe klocki, które w XX stuleciu podbiły świat. Co można z nich zbudować?

Plastikowe klocki, które w XX stuleciu podbiły świat. Co można z nich zbudować?

Czy zdajesz sobie sprawę, jaka firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Rocznie produkują 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktyce w nieskończenie dużej ilości kombinacji, produkuje je od roku 1947.

W ofercie producenta znaleźć możemy mnóstwo różnych kolekcji zawierających szereg zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy tworzyć pojazdy, czy scenki z życia mieszkańców miast, przede wszystkim związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywne podejście do konstrukcji dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam tworzyć konstrukcje mechaniczne, z różnorodnymi kooperującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, czy też silniki elektryczne. Są też zestawy zawierające elementy umożliwiające zdalne sterowanie i programowanie zbudowanych przez nas urządzeń.

Jest też seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie ma każdy sklep z klockami Lego. To kolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, skłaniające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwoju ich umiejętności manualnych.

Jest też kilka serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC.

Gdy poszukujesz dokładnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod adresem. Odnajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Często maluchy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zmienić się w czarownice. Warto zobaczyć: kreatywne zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Największą zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój ogromny sukces, jest stworzenie systemu połączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, jakie wyszły z duńskiej wytwórni zabawek. Specyficzne okrągłe wypustki na górnej części wszystkich klocków idealnie wpasowują się w analogiczne elementy od spodu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.

admin

Zabawki

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa