Po co możemy używać elektrycznego pastucha u naszych psów?

Po co możemy używać elektrycznego pastucha u naszych psów?

Po co możemy używać elektrycznego pastucha u naszych psów?

Jest parę rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów w zależności od ich zastosowania. Najbardziej popularne niewidzialne ogrodzenia elektryczne dla psa służą do zabezpieczenia wyznaczonych podwórek przed dostępem czworonoga albo po prostu zabezpieczenia podwórza przed ucieczką psa.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach kiedy konieczna jest ochrona przed dostępem różnych zwierząt. Psiak faktycznie może wesoło żyć w zgodzie z ogródkiem, a my nie musimy bezcelowo ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidzialnemu ogrodzeniu jest możliwość nie tylko skrócić ucieczki pupila, ale także sprawnie zapobiegać zniszczeniu rabatek z kwiatami, odwiedzaniu przez psa piaskownicy dla dzieci czy zaglądaniu do oczka wodnego. Trawnik, tuje i różne inne rośliny ogrodowe będą w pełni nie zagrożone. Możliwości zabezpieczenia klombu są po prostu nieograniczone i łatwo można je przystosować do zmieniających się potrzeb. Instalowanie pastucha elektrycznego nie wymaga żadnych urządzeń, można je zamontować o dowolnej porze roku w niecałe pół godziny, pozbywając się problemów z psem w ogródku, które trwały często latami, przymuszając do trudnych wyborów: uszczęśliwiony piesek czy śliczny ogródek. Tymczasem to faktycznie da się pogodzić. Elektryczne pastuchy wymyślono jako ukryte ogrodzenie (link).

Psy

Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju kojec można dowolnie zamontować w środku działki na miejscu jaki tylko spodoba się psu. Nawet calutki ogród może być z perfekcyjnie wydzieleniem miejsc zabronionych dla pupila takich jak rabatki, oczko wodne, miejsce zabaw dzieci. Montując pastucha elektrycznego dla psa trzeba pamiętać, że każdy pies posiada swoją tolerancję na prąd. Bardzo często zdarza się że małe pieski wymagają silnego impulsu, a duże osobniki są bardziej wrażliwe. Praktyka mówi jednakże, że do dyscyplinowana naszych pupili powinniśmy używać impulsy o niewielkiej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy zawsze pamiętać, aby kupować wyroby dobrych wytwórców . Wówczas mamy pewność, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pupilom.
Źródło: www.sport-dog.pl

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa