Połóg

Połóg

Połóg

Połóg trwa około sześciu tygodni. W tym czasie musisz być pod kontrolą lekarza i położnej. Idealną sytuacją jest jeśli w tym okresie twój mężczyzna może wziąć urlop i pozostać w domku by pomóc ci opiekować się waszym maluszkiem oraz zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię niemowlaczka czy kogokolwiek z bliskich ci osób, gdyż każda pomoc w tym dość ciężkim czasie jest bezcenna!

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po powrocie ze szpitala zostały ci jakieś poporodowe podkłady dla mamy mogą być jeszcze potrzebne po powrocie do domu, gdyż możesz mieć jeszcze duże krwawienie. Po upływie kilku dni powinny wystarczyć zwyczajne podpaski. Porównaj wysokochłonne podkłady. Karmienie bobaska piersią, niekwestionowanie jest tu czynnikiem pożądanym, przyśpieszającym powrót do siebie, bowiem podczas gdy dzidziuś ssie pierś matki macica o wiele szybciej obkurcza się.

W handlu możemy kupić ogromnie dużo przedmiotów które to – czasami niełatwe na początku – karmienie mogą bardzo ułatwić. Są to np.: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki laktacyjne, biustonosze odpinane na czas karmienia, odzież do karmienia a nawet wygodne fotele dla karmiącej mamy (pasy poporodowe).

dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Gimnastykować się kobieta może rozpocząć już drugiego dnia po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – już tydzień po nim. Zacząć można od niezbyt forsownych ćwiczeń, najbezpieczniejsze w tym pierwszym okresie będą ćwiczenia mięśni Kegla czy mięśni stóp ćwiczyć można mięśnie Kegla czy też mięśnie stóp. Po upływie trzech tygodni od porodu można zacząć ćwiczyć brzuch. Po sześciu tygodniach od porodu można zacząć pływanie kraków pływanie a także rozpocząć intensywną gimnastykę. Jeśli kobieta położnica zachowywać będzie w/w zasady a później ćwiczyć będzie regularnie i intensywnie to już wkrótce pasy ciążowe i ubrania ciążowe będzie mogła odłożyć głęboko w głąb szafy lub sprzedać i włożyć znów rozmiar sprzed ciąży.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa