Praktyczne rady na temat aranżacji pokoju dziecięcego

Praktyczne rady na temat aranżacji pokoju dziecięcego

Praktyczne rady na temat aranżacji pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie dla rodziców, gdyż chcą oni rzecz jasna, aby pokój ten odróżniał się od pozostałych i stanowił doskonałe miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje przynajmniej kilka istotnych wskazówek, które można uwzględnić w czasie urządzania pokoju dziecięcego.

W pierwszej kolejności powinno się pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli (zobacz białe meble) odgrywają w tej sytuacji nadrzędną rolę – do pokoju dla dziewczynki pasują takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju chłopięcego: niebieski, brązowy lub zielony. Rzecz jasna,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver
Źródło: http://www.flickr.com

nie muszą być to ściany w jednym odcieniu – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce wzorki takie jak misie, kwiatki, bądź baloniki.

W sprzedaży oferowany jest pod tym względem bogaty asortyment. Podobnie jest w przypadku fototapet, które także warto zakupić, chociaż najlepiej sprawdzą się w pokoju już starszego dziecka. W pokoju dla dzieci muszą znaleźć się wszystkie niezbędne meble, a więc kanapa do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), jak również, jeśli mamy już dziecko w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Oczywiście, pokój dziecięcy powinien być przy tym udekorowany – dekoracja może dotyczyć nie tylko ścian, ale też zasłon, czy pościeli. W tym przypadku sprawdzą się produkty zawierające ulubione motywy malucha – na przykład pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zadbać, by w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeżeli na przykład nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować na błękitny kolor i zaopatrzyć się w zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne morskie wzory. Warto także umieścić na biurku bądź regale morskie ozdoby. Oczywiście należy pamiętać, że dziecku wraz z wiekiem zmieniają się upodobania, dlatego będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecka za jakiś czas. Warto reagować na pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudził mu się już wygląd pokoju, a wówczas przy pomocy kilku niewielkich zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np.sprawdź link meble ze stali nierdzewnej na zamówienie meble ze stali nierdzewnej na zamówieniepościel i fototapetę.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa