Ruszaj się dla zdrowia

Ruszaj się dla zdrowia

Ruszaj się dla zdrowia

Dla ludzi mających pracę przy biurku polecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najprostszy sposób na zachowanie zdrowia i wysokiej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do ćwiczenia co dzień. W dobrej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zmusza do wychodzenia z mieszkania minimum kilka razy na dzień, na przynajmniej piętnaście minut. To już dobry początek. Każda chwila ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak naprawdę najlepszym wyjściem jest codzienna gimnastyka z rana. Te parę minut wysiłku fizycznego pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być jogging. Już trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się również pływanie. W szczególności w czasie letnich miesięcy, kiedy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranne wyjście na basen może poprawić humor.

Z psem w parku

Oczywiście jeśli mamy psa, warto wykorzystać ten fakt. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy coś dla siebie. Warto zainteresować się choćby dogfrisbee. To dyscyplina sportowa która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz pies. Nie dość, że jest to wspaniała zabawa, to możemy również startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Naturalnie jest bardzo dużo odmian dogfrisbee.

Nie wszystkich wiadomości dowiesz się się z czasopism. Jeżeli chcesz przeczytać o zaskakujących przypadkach wejdź na nasze serwisy www.

Są konkurencje, w których należy oddawać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Ten sport także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzutów, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć startować w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Ruch to zdrowie! To nie wytarty frazes, to oczywista prawda.

Ciekawy tekst? Jeżeli masz takie przekonanie, to tak samo interesujące zagadnienia poznasz także we wpisie (http://www.calypso.com.pl/elford/klub/calypso-fitness-poznan-polwiejska/), który jest tu!

Warto uprawiać sport, aktywnie wypoczywać, pamiętać o gimnastyce, aby przez długie lata zachować zdrowie. A jeśli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie – zawsze warto przygarnąć ze schroniska psa, który będzie idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk – kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa