Ruszaj się dla zdrowia

Ruszaj się dla zdrowia

Ruszaj się dla zdrowia

Dla ludzi mających pracę przy biurku polecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najprostszy sposób na zachowanie zdrowia i wysokiej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do ćwiczenia co dzień. W dobrej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zmusza do wychodzenia z mieszkania minimum kilka razy na dzień, na przynajmniej piętnaście minut. To już dobry początek. Każda chwila ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak naprawdę najlepszym wyjściem jest codzienna gimnastyka z rana. Te parę minut wysiłku fizycznego pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być jogging. Już trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się również pływanie.

Równie interesujący artykuł jest umieszczony w tym miejscu, więc sprawdź na serwisie (https://rehabi-rehabi.pl/lozka-rehabilitacyjne) i upewnij się, co przeczytasz tutaj. To też jest dla Ciebie zajmujące.

W szczególności w czasie letnich miesięcy, kiedy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranne wyjście na basen może poprawić humor.

Z psem w parku

Oczywiście jeśli mamy psa, warto wykorzystać ten fakt. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy coś dla siebie. Warto zainteresować się choćby dogfrisbee. To dyscyplina sportowa która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz pies. Nie dość, że jest to wspaniała zabawa, to możemy również startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Naturalnie jest bardzo dużo odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których należy oddawać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Ten sport także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzutów, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć startować w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Ruch to zdrowie! To nie wytarty frazes, to oczywista prawda. Warto uprawiać sport, aktywnie wypoczywać, pamiętać o gimnastyce, aby przez długie lata zachować zdrowie. A jeśli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie – zawsze warto przygarnąć ze schroniska psa, który będzie idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk – kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa