Skompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Skompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Skompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Eskapada w góry jest fantastycznym pomysłem na koniec tygodnia. Powinniśmy jednak pamiętać, aby przed każdą, nawet krótką trasą, odpowiednio się ochronić.
Stosownie wyekwipowana apteczka musi być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o zdobywaniu górskich tras.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletowanie apteczki musimy zacząć od określenia naszych umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Gdy je zrewidujemy, powinniśmy pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Pojemnik na apteczkę należy wybrać przed kupnem leków, albowiem musimy je w taki sposób dobrać żeby się wszystko co niezbędne zmieściło. Samym pokrowcem może być przykładowo niewielka kosmetyczka, jest stosunkowo wodoodporna oraz wytrzymała. Dla bardziej wymagających polecamy pokrowce i zestawy gotowych apteczek, wyprodukowane przez firmy powiązane z turystyczną branżą.
W skład najważniejszej kategorii powinny wejść opatrunki, gazy jałowe, trójkątna chusta, elastyczny bandaż. Jest to główny środek opatrunkowy przy opatrywaniu zarówno większych ran, jak i stłuczeń a także zwichnięć. Przy wyborze bandaża warto zwracać uwagę na to w co jest opakowany; najlepsze będą opakowania z folii. Następnym aspektem będzie rozmiar, standardowo bandaże posiadają długość 4 m.

Kliknij tutaj, by przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://sklep.labempire.com.pl/wytrzasarki,2,11910) na taki temat. To z pewnością także Cię zaciekawi.

Jeżeli chodzi o szerokość zaleca się posiadanie paru wymiarów; najlepszym rozwiązaniem będzie kupno paru bandaży o szerokości: 4, 6 i 10 centymetrów. Zestaw do płukania oka to bardzo przydatne urządzenie do usunięcia drobinek z oka.

Z pewnością warto go mieć w swojej apteczce turystycznej. Zalecamy też zabieranie paru plastrów na odciski, najlepiej w różnorodnych rozmiarach, oraz paru plastrów z opatrunkiem również rozmaitej wielkości.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa