Smaki zapamiętane z lat dzieciństwa

Smaki zapamiętane z lat dzieciństwa

Smaki zapamiętane z lat dzieciństwa

Wielu z nas to potwierdzi, że choćbyśmy przemieszczali się całe życie, choćbyśmy zjechali każdy zakątek planety, a nawet udali się w przestrzeń kosmiczną są rzeczy, jakie będą przypominać nam o idylli dotychczasowej egzystencji.

Mogą to być miejsca ze szczęśliwych lat dzieciństwa, czyli wspomnienia woni, kolorów, figur. Może to być głos ukochanej osoby albo paru metrów kwadratowych naszego mieszkania. Nie ma miejsca jak dom – ktoś kiedyś pięknie powiedział i jest to prawda. Nie ma też bardziej zachęcających wabików oddziałujących na nasze zmysły niźli znane smaki. One dopadną nas w każdym miejscu, gdziekolwiek poniesie nas życie.

Na uwagę zasługują różnorodne smakowitości, dość często zaskakujące i dość oryginalne, jednakowoż wszyscy mamy swoje wspomnienia i odczucia. Są jednakże takie specjalności kulinarne o których wielu myśli z wielkim sentymentem. Weźmy na przykład takie pączki. Kto ich nie preferuje, ręka w górę? Coś mało tych rąk w górze. Wspominasz jeszcze pierwszy raz, kiedy zajadałeś się pączkiem, takiego z tradycyjnej piekarni, nie z jakiegoś hipermarketu, takiego, który nie był osiągalny, jak w dzisiejszych czasach, tak po prostu, na jakiego tak bardzo czekałeś. Gdybyś poczuł w tym momencie jego zapach co byś uczynił?

ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Instynktownie począłbyś go poszukiwać? Może tak, pewnie przeniósłbyś się w czasy, gdy pierwszy raz go skosztowałeś. Może byś zapomniał o tych dniach, ale pewnie kojarzyłoby Ci się to raczej przyjemnie.

Z czego to wynika? Oczywiście, wszystko zapisane jest w mózgu.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie (https://www.mikolaje.pl/), którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

Identycznie, jak traumatyczne wspomnienia aktywują się w różnych sytuacjach, nieprzyjemne doznania, które coś nam przypominają, podobnie te przyjemne doznania dają o sobie znać. Mózg rządzi całym układem nerwowym i jest odpowiedzialny za to jak działają zmysły, w tym oczywiście też powonienia. Interesującym jest, że niektóre firmy wyspecjalizowały się w tym serwując przykładowo miłą muzykę, która pomaga nam robić większe zakupy albo wypuszczając aromaty, jakie zachęcą nas do wstąpienia na dobrą przekąskę. Dzieje się to w wielu miejscach, nie jest ważne czy spędzamy wczasy nad morzem czy będąc w Warszawie może wstąpiliśmy do jakiejś kawiarni na Kabatach, przykładowo takiej – w wielu takich miejscach, możemy być zaskoczeni znajomą muzyką, bliskim nam zapachem, co razem daje cudowny klimat. Chcąc czy nie, uczestniczymy w tej miłej dla nas, jak i dla właściciela lokalu grze.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa