Specjalista stomatologii

Specjalista stomatologii

Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba obywateli Polski wciąż czuje lęk przed wizytą u dentysty, równie wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Specjalista potrafi wykonać błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy skomplikowany zabieg związany z zastosowaniem protezy. Wykwalifikowany fachowiec potrafi również zapobiec rozwojowi schorzeń zębów, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania długotrwałego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych stomatologów są niekiedy bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na parę lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze schorzeniaDuża liczba Polaków wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz na przykład z dobraniem właściwej szczoteczki do zębów. Wiele ludzi skarży się więc na problemy z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru błahe dolegliwości, ale zaniedbane potrafią prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą uzębienia. Dobranie najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów może zapobiec wielu problemom, głównie z dziąsłami – więcej na . Za sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w konsekwencji ich cofanie. To bardzo popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Może być ona spowodowana także sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się takiego problemu, zalecane jest więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też

Stomatologa nie da się uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz dentysta Kaleta z Krakowa jest w stanie zapobiec. Sporym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, są w stanie się złamać. Nieprzestrzeganie zalecanej higieny jamy ustnej może również skutkować wypadaniem zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to znacznie bardziej komfortowe i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od naturalnego zęba, co bywa jednym z powodów popularności tej metody walki z brakiem zębów.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa