Specjalista stomatologii

Specjalista stomatologii

Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych specjalizacji wśród lekarzy specjalistów. Wielu Polaków nadal boi się wizyty u dentysty, równie wielu zawdzięcza im ulgę w cierpieniach. Specjalista jest w stanie wykonać błyskawiczny i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg protetyczny.

Dobry fachowiec jest również w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się schorzeń zębów, tak żeby później nie musieć wykonywać długiego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy fachowców są niekiedy bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na parę lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęstsze schorzeniaWielu ludzi cały czas ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz na przykład z kupnem dobrej szczoteczki do zębów. Dużo osób narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru niezbyt poważne dolegliwości, ale zaniedbane mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobranie najlepszej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w efekcie ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, która nosi specjalistyczną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana także dużą warstwą kamienia nazębnego. Dla wyeliminowania takiego problemu, zaleca się więc systematyczne pozbywanie się kamienia nazębnego u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/stomatologia-estetyczna/) – sprawdzony gabinet stomatologiczny.

Stomatologa nie da się uniknąć
Parodontoza to jedno ze schorzeń, któremu dobry lekarz stomatolog (odkryj stronę) jest w stanie zapobiec. Dużym wyzwaniem dla specjalisty są zabiegi protetyczne (sprawdzone protezy zębowe). Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, mogą się złamać. Nieprzestrzeganie zalecanej higieny jamy ustnej może także spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, stosuje się implanty stomatologiczne. Jest to znacznie bardziej komfortowe i lepiej prezentujące się rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg polega na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba, co jest jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem uzębienia.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa