Specjalne podłoże gwarancją bezpieczeństwa na placu zabaw.

Specjalne podłoże gwarancją bezpieczeństwa na placu zabaw.

Specjalne podłoże gwarancją bezpieczeństwa na placu zabaw.

Place zabaw to często główne miejsce, w którym dzieci spędzają czas po szkole. Kiedy opiekunów nie stać na wysłanie swoich pociech za zajęcia nadobowiązkowe, przydomowe podwórko to dla nich wyśmienita okazja, aby pobawić się na nim wraz z innymi dziećmi. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, oprócz umieszczonych tam huśtawek, zjeżdżalni, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć pełne przekonanie, że zezwalając bawić się swoim dzieciom na podwórku, nie stanie im się krzywda.

Konkretne elementy i pułap ich rozplanowania powinien być właściwie dopasowany do docelowej grupy użytkowników. Dorośli powinni zatroszczyć się o to, żeby pozwalać się bawić dzieciom na sprzętach dobranych do ich lat. Na placach zabaw nieustannie dochodzi do niefortunnych zdarzeń wynikających ze złego projektu urządzenia lub zniszczonego podłoża. Regulacje ustawowe obejmują normy, jakie muszą spełniać strefy bezpieczeństwa między postawionymi urządzeniami i tworzywa, z których powinno być zrobione podłoże. Należycie dobrane nawierzchnie na place zabaw, nie dopuszczają do powstania całego szeregu niebezpieczeństw.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół spotykamy się z placami zabaw, które mają typowe podłoże. Trawa, piasek, wióry drzew są najpopularniejszym materiałem łagodzącym. Jednak nie da się użyć go do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być rozbudowany, zawierać elementy zawieszone na sporej wysokości, w tym wypadku lepszym rozwiązaniem będą nawierzchnie syntetyczne. Wymagania, na temat używanych składników budowlanych określa europejska norma EN1177.

Wszystek typ nawierzchni ma swoje wady i zalety. Do często spotykanych form podłoża, obok naturalnych, należą również te w postaci zielonych mat, nazywane jako sztuczna trawa. Do jej plusów można uwzględnić przystępność z jaką adaptuje się do naturalnego podłoża. Ponadto nie kruszą się ani nie ulegają innym uszczerbkom. Miejskie place zabaw mają przede wszystkim nawierzchnie syntetyczną. Jest to spowodowane dużą możliwością używania syntetyków na kostkę kamienną, asfalt, beton oraz niewielki kosztem utrzymania. Istotnym detalem tego rodzaju gruntu jest klej poliuretanowy (np. ). Ta wysokiej jakości warstwa łącząca jest nieoceniona przy różnych pracach remontowych i montażowych. Skleja ze sobą wszelkie rodzaje materiałów, produkując odporne na czynniki chemiczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną metodą rozkładania nawierzchni pod place zabaw są gumowe płytki lub maty. Ich budulec – wielokolorowy granulat (megastyro.pl/regranulat-styropianowy.html) – również łączony jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Ten typ tworzywa posiada duże właściwości pochłaniania uderzeń, stąd też minimalizuje ryzyko wypadku. Do jego dodatkowych zalet należy: ładny wygląd, a także konstrukcję, która dopuszcza swobodny wzrost trawy.

admin

Zabawki

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa