Ubrania komunijne. Maj to dla wszystkich drugoklasistów wyjątkowy czas

Ubrania komunijne. Maj to dla wszystkich drugoklasistów wyjątkowy czas

Ubrania komunijne. Maj to dla wszystkich drugoklasistów wyjątkowy czas

Maj to dla praktycznie wszystkich drugoklasistów niezwykły czas, ponieważ wtedy właśnie ma miejsce najważniejsza uroczystość w ich krótkim życiu, to znaczy komunia. Przygotowania do niej trwają w zasadzie od początku drugiej klasy. W zależności od katechety, mającego z drugoklasistami lekcje religii do nauczenia i pozdawania jest mniejszy lub większy przedział materiału, lecz przeważnie jest on tak dobrany, że w zasadzie żaden uczeń nie powinien mieć z tym większego problemu.

sukienka komunijna

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Przed samym przyjęciem komunii drugoklasiści muszą się jeszcze nauczyć spowiedzi, odbywają kilka prób i w zasadzie są gotowe na nadejście tego wyjątkowego dnia.

Ale w czasie przygotowania do komunii dużo pracy mają również dorośli. Ośmiolatek musi nauczyć się wszystkiego, co jest wymagane przez księdza, za to zadaniem dorosłych jest zorganizowanie dziecku przyjęcia rodzinnego. Ostatnie lata pokazują, że samo podejście do tego dnia w wielu środowiskach zmieniło się bardzo.

Jeszcze do niedawna przyjęte ogólnie były skromne ubiory a następnie obiad w rodzinnym gronie. Lecz dla niejednego rodzica przyjęcie komunii przez ich dziecko stała się pretekstem do zaprezentowania swojego statusu finansowego. Wyszukane obiady w restauracjach, najdroższe prezenty to całkowite zanegowanie idei tego dnia. Na szczęście w wielu parafiach to zjawisko zostało dostrzeżone, i w takim zakresie, w którym są na to możliwości, księża starają się ograniczyć zapędy dorosłych (czytaj tu).

sukienka komunijna

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wyznaczają oni jasny zbiór zasad co do komunijnych strojów. Jeśli chodzi o chłopców, to raczej nie ma z tym kłopotów, gdyż najczęściej ubierają oni w białe garnitury lub alby, a tu trudno o jakieś większe ekstrawagancje. Całkowicie inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o dziewczynki. Zdarzały się przypadki, że suknie komunijne niektórych dzieci kosztowały więcej niż niejedna suknia ślubna.

Dochodził do tego dobry fryzjer, wizyta u kosmetyczki i trochę biżuterii i taka komunia zaczęła kosztować bardzo drogo, co całkowicie zaprzeczało idei tego dnia. Gdy uczniowie będą miały dokładnie takie same stroje, to problem ten będzie dużo mniejszy, nie ma wtedy niepotrzebnych porównań, kto ma bardziej kosztowną komunijną sukienkę.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa