Trening kulturysty latem – o czym dobrze pamiętać, aby ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Trening kulturysty latem – o czym dobrze pamiętać, aby ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Trening kulturysty latem – o czym dobrze pamiętać, aby ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Wielu młodych ludzi, zwłaszcza mężczyzn, traktuje kulturystykę jako styl życia, a nie sport, jaki uprawiają jako własne hobby. Ćwiczeniom podporządkowują cały plan dzienny, albowiem zależy im na idealnym zdrowiu, znakomicie kondycji i naturalnie – na prezencji.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym celem kulturystyki jest bowiem tworzenie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą być rozmaite w zależności od pory roku.

Zatem – jak ćwiczyć, kiedy wkrótce lato?

Przede wszystkim w okresie letnim możemy ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie wyłącznie w zamkniętej siłowni. Ciepła pogoda dobrze oddziałuje na samopoczucie, bowiem nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, by się ruszać. Dzięki temu nawet się nie spostrzeżemy, a rezultaty przyjdą same.

Poza tym o ile zimą fantastycznie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem dobrze jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Potrzebujemy mniej kalorii, więc przyrządzamy sobie całkowicie odmienne dania, aniżeli zimą. W czasie treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszelakie grupy mięśni. Chociaż to trening szczególnie polecany dla osób początkujących bądź rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to idealnie nada się także dla ludzi trenujących regularnie. Najważniejsze w przypadku tego rodzaju treningu jest skupianie się na sumiennym robieniu wszystkich ćwiczeń z małym obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowa jest dobra technika, toteż dwa-trzy pierwsze treningi dobrze przeprowadzić pod okiem kompetentnego fachowca, jakie w razie czego poprawi nasze błędy oraz podpowie, co musimy robić inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy.

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w tym tekście tematy i masz ochotę zobaczyć więcej wiadomości na taki temat – kliknij tu leczenie depresji wrocław!

Oczywiście pozwalają na momentalne zrobienie umięśnionej sylwetki, do jakie dążymy, ale wiążą się z licznymi minusami. Mogą powodować wiele przypadłości, w tym wątroby, serca, nerek lub nawet nowotworów i bezpłodności. U panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u pań natomiast – męskie, razem z zanikiem comiesięcznego okresu.

Zatem pamiętajmy, iż żadnym wyczynem jest urosnąć, biorąc sterydy. Znacznie większą dumą będziemy cieszyć się, jeżeli mięśnie będą efektem naszej niestrudzonej pracy oraz stosownej diety.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa