Twoje zdrowie w Twoich rękachKontuzja – nie lekceważ!

Twoje zdrowie w Twoich rękachKontuzja – nie lekceważ!

Twoje zdrowie w Twoich rękachKontuzja – nie lekceważ!

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport kiedyś raczej dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nie do uniknięcia, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami zwyczajnie odmawiają posłuszeństwa. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden nieuważny krok, aby złapać kontuzję. Nie oznacza to jednak, że trzeba porzucić naszą pasję. Potrzebna jest tylko odpowiednia diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania

.

Na początku łatwiej o urazy

O kontuzje łatwo zwłaszcza na początku aktywności sportowej. Mięśnie można wzmocnić szybciej niż ścięgna czy stawy, z tego powodu duże prawdopodobieństwo kontuzji jest wtedy, gdy uznajemy, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co robić gdy już złapaliśmy kontuzję?

Przede wszystkim nie histeryzować. Zdenerwowanie i rozpacz nic tutaj nie poprawią. Skoro coś się wydarzyło, to trudno, teraz można jedynie dobrze uraz wykurować. Kolejna bardzo istotna sprawa – nie wolno urazu „rozćwiczyć”. Nie ma nic gorszego niż takie podejście. Ból to informacja od organizmu, że coś jest nie tak i nie wolno go lekceważyć. Możemy sobie wyrządzić ogromną krzywdę. Bolące miejsce należy obłożyć lodem i rozpocząć powrót do zdrowia.

Jak zacząć leczenie?

rehabilitacja po kontuzji

Autor: Jon Candy
Źródło: http://www.flickr.com

Z urazem powinniśmy udać się do lekarza, najszybciej jak tylko to możliwe. Wyszukajmy dobrego lekarza (ortodonty) sportowego, który nie powie nam, że mamy porzucić uprawianie sportu. Po diagnozie następnym krokiem musi być http://rehafit.org/. Z pewnością doradzi w jaki sposób zapobiec kolejnym kontuzjom, więc powinniśmy pytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości.

Kiedy wrócić do aktywności?

Leczenie kontuzji może udać się w krótkim czasie. Czasem wystarczy zaledwie parę tygodni i jesteśmy jak nowo narodzeni. Poważniejsze urazy oczywiście trzeba leczyć przez dłuższy czas, ale wystarczy jedynie trochę systematyczności, aby powrócić do aktywności fizycznej ze zdwojoną siłą. I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak strzec się kontuzji. Odpowiedni rehabilitant pomoże nam zrealizować nasze sportowe ambicje.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa