Ubranie na Pierwszą Komunię Świętą

Ubranie na Pierwszą Komunię Świętą

Ubranie na Pierwszą Komunię Świętą

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Nasze społeczeństwo tworzą w znacznej większości zadeklarowani katolicy, którzy z dziada pradziada pamiętają o polskich rytuałach i właściwym wychowaniu młodych w szacunku do chrześcijańskiej religii i poszanowaniu jej nakazów. Dlatego, mimo że jest coraz więcej osób, co nie przepadają za kościołem, jego zakazami oraz dość częstą hipokryzją księży, patrzą, aby niemowlęta były we właściwym momencie ochrzczone, w okolicy ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.

Między innymi Komunia jest obrządkiem, który znaczy sporo w życiu młodej osoby i mocno związuje go z wiarą katolicką. Jest to wydarzenie, które, jak pozostałe wydarzenia głęboko utrwalone w naszym narodzie, choćby stare, porządne, głośne polskie wesele i ślub pary młodej, stanowi szczególny dzień nie tylko dla samego młodego człowieka, ale także jego najbliższych. Dziecko po raz pierwszy w życiu podchodzi do spowiedzi i odbywa się pierwsza komunia – pierwszy raz przyjmuje Eucharystię, po czym oczekuje się od niego spełniania tych rytuałów regularnie i inni wierzący ludzie bardzo radośnie odnoszą się do tego, że chłopiec lub dziewczynka dochodzi do ich licznej zbiorowości.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Nic dziwnego, że na popularności sakramentu i jego ważności, jakie przywiązują do niego katolicy, wyrósł prężnie operujący rynek. Wielu dzieciom w dniu pierwszej komunii towarzyszą najbliżsi z rodziny, którzy nie tylko cieszą się z jego sakramentu, ale także przekazują mu podarunki: pieniądze, elektronikę, liczni prezentują młodym chłopakom quady, drogie telefony. Poważne żniwa na tym wydarzeniu zgarniają także instytucje, które sprzedają stroje komunijne, drobne dewocjonalia: różańce, medaliki, książeczki z modlitwami, dla dziewczynek wianki komunijne. Da się wyliczać dużo dalej i myśleć, czy takiego pokroju wydarzenie jest nadal głównie obrzędem religijnym czy bardziej powodem do fetowania i pochwalenia się wśród innych kosztownością prezentów, uczty i siłą więzów krwi. Tak czy siak związek z religią sprawia, że jeszcze długo ludzie wciąż będą świętować ten jedyny w swoim rodzaju dzień w życiu swoich podopiecznych.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa