Uporaj się z krępującymi dolegliwościami, rozpocznij leczenie i znów ciesz się pełnią życia

Uporaj się z krępującymi dolegliwościami, rozpocznij leczenie i znów ciesz się pełnią życia

Uporaj się z krępującymi dolegliwościami, rozpocznij leczenie i znów ciesz się pełnią życia

Nietrzymanie moczu jest chorobą bardzo przykrą oraz krępującą, która dotyka osób w przeróżnym wieku. Bywa tak, że chorobę tę bagatelizuje się lub krępuje się przyznać do niej lekarzowi. Tymczasem nietrzymanie moczu da się z powodzeniem wyleczyć.

zdrowie kobiety

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Ta dolegliwość dopada zwłaszcza kobiet

Nietrzymanie moczu jest chorobą (polecamy klinika dentystyczna kraków) przewlekłą, która objawia się trudnościami z utrzymaniem moczu w czasie także nieforsujących działań, jak chociażby kichanie, kasłanie, bieganie czy wspinaczka po schodach. Jak pokazują badania, schorzenie to dwa razy częściej tyczy kobiet niż panów. Kłopoty potrafią objawiać się w bardzo różnym wieku, szacuje się, że zmaga się z nim co druga pani po pokwitaniu, ale często bywa i tak, że moczu nie trzymają także młode kobiety.

Wyróżnia się dużo przyczyn

Wyróżnia się wiele przyczyn występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. Zaliczane są do nich infekcje układu moczowego, zapalania pochwy, jak również ciężkie porody. Nietrzymanie moczu bywa również powodowane wyczerpującą pracą fizyczną lub obniżeniem hormonów w organizmie. Nie patrząc jednakże na podłoże, warto odwiedzić specjalistę, który zaleci komplet różnych badań oraz znajdzie powód zaburzenia i zaleci właściwą terapię.

profilaktyka

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Pozbądź się swego schorzenia

Kiedy trudnością bywa uporczywe nietrzymanie moczu leczenie należy rozpocząć od wizyty u urologa i ginekologa . Każdy z tych dwóch specjalistów zadysponuje badania mające na celu wykrycie przyczyny choroby. Wykonuje się między innymi posiew ( https://przychodniazycie.pl/390,Mocz—posiew.html ) moczu oraz USG. W wielu wypadkach lekarze zalecają ćwiczenia mięśni Kegla, polegające na prężeniu i rozluźnianiu mięśni umiejscowionych w pochwie. Często bywa, że to właśnie ich słabość jest odpowiedzialna za trudności z podtrzymaniem moczu. W poważniejszych wypadkach specjalista może polecić przyjmowanie hormonów albo elektrostymulację. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się operacja. By wspomagać swój układ moczowy warto prowadzić zdrowy tryb życia. Lekarze zalecają odstawienie artykułów, które drażnią pęcherz, zatem kofeiny, alkoholu, cytrusów oraz rzucenie palenia.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa