W jaki sposób leczyć zeza?

W jaki sposób leczyć zeza?

W jaki sposób leczyć zeza?

Narząd wzroku to najważniejszy narząd receptorowy człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie przez oczy. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego piękno. Toteż tak znaczące jest, byśmy nie zaniedbywali wad wzroku – szczególnie u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez – nie tylko ograniczają sprawność, ale są w stanie spowodować niedowidzenie.

Jeśli więc zaobserwujemy u naszej pociechy budzące niepokój symptomy,

oczy

Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

bezzwłocznie udajmy się z nim do specjalisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta okularów – . Gdy zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia nie przyniosła efektów, niezbędna jest operacja.

Zwykle rodzice zadają strabologom pytanie w jakim okresie życia najlepiej zdecydować się na operację zeza. Nie usłyszymy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza istnieje bardzo sporo i zawsze próbuje się leczyć wadę wzroku indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta czy ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza proponuje się jak najszybsze przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest na pewno w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, sugerowane jest operacyjne leczenie zeza u nieco starszych dzieci.

Błędne jest stwierdzenie, że operację zeza powinno się wykonać do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można dokonać w każdym wieku, nawet u dorosłych. Leczenie operacyjne

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com

przebiega w znieczuleniu ogólnym, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam pozbycie się okularów.

Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Dlatego tak ważne jest, aby klinika do której się udamy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród rodziny, zapoznajmy się ze stronami w sieci klinik okulistycznych, a na pewno znajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z wykwalifikowaną załogą, której będziemy w stanie zaufać.

admin

Zdrowie dziecka

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~