W jaki sposób leczyć zeza?

W jaki sposób leczyć zeza?

W jaki sposób leczyć zeza?

Narząd wzroku to najważniejszy narząd receptorowy człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie przez oczy. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego piękno. Toteż tak znaczące jest, byśmy nie zaniedbywali wad wzroku – szczególnie u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez – nie tylko ograniczają sprawność, ale są w stanie spowodować niedowidzenie.

Jeśli więc zaobserwujemy u naszej pociechy budzące niepokój symptomy,

oczy

Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

bezzwłocznie udajmy się z nim do specjalisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta okularów – . Gdy zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia nie przyniosła efektów, niezbędna jest operacja.

Zwykle rodzice zadają strabologom pytanie w jakim okresie życia najlepiej zdecydować się na operację zeza. Nie usłyszymy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza istnieje bardzo sporo i zawsze próbuje się leczyć wadę wzroku indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta czy ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza proponuje się jak najszybsze przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest na pewno w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, sugerowane jest operacyjne leczenie zeza u nieco starszych dzieci.

Błędne jest stwierdzenie, że operację zeza powinno się wykonać do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można dokonać w każdym wieku, nawet u dorosłych. Leczenie operacyjne

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com

przebiega w znieczuleniu ogólnym, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam pozbycie się okularów.

Operacje wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Dlatego tak ważne jest, aby klinika uzależnień – (esperal warszawa) do której się udamy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród rodziny, zapoznajmy się ze stronami w sieci klinik okulistycznych, a na pewno znajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z wykwalifikowaną załogą, której będziemy w stanie zaufać.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa