W jaki sposób podatnik może pomóc fundacjom?

W jaki sposób podatnik może pomóc fundacjom?

W jaki sposób podatnik może pomóc fundacjom?

Mocno szanuję takie fundacje, które w istocie mają za zadanie pomagać potrzebującym. Szczególnie dzieciom oraz takim osobom, które zasadniczo bez pomocy osób trzecich nie poradzą sobie. Np. słynna polska aktorka – mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która na pewno prowadzi fundację z dobroci swojego serca.

A więc masz możliwość szanowny podatniku wspomóc prowadzoną przez nią fundację: definitywnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Oczywiście nie twierdzę, że wyłączną alternatywą jest fundacja Dymnej, jednakże z pewnością owy wybór jest niemal na wagę złota. Nie przesadzam!

Czyli gdy będziesz planować nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu musisz wybrać taką fundację, która jest w Twoim guście. Wiadomo – jeden człowiek chce wspomóc brazylijskie lasy, inny zwierzęta, a ktoś inny małe dzieci. Wychodzę z tego założenia, iż trzeba pomagać, i nie jest ważne komu pomagamy. To znaczy to jest oczywiście ważne, lecz mylą się te osoby, które przykładowo wychodzą z tego założenia, że pomaganie przykładowo naturze nie ma większego sensu, bo to człowiek jest najważniejszy. Sadzę, iż trzeba tak jakby pomoc dystrybuować bardziej równomiernie. Namawiam w związku z tym do wsparcia Fundacji.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba również wspomnieć, iż bardzo często popełniamy taki błąd, że przekazujemy 1% swojego podatku takim organizacjom pożytku publicznego, które w sumie miewają ogromne kłopoty z przykładowo fachowym rozliczaniem wszystkich dotacji i wydatków. Potem takowe fundacje są niejako na czarnej liście – czyli nawet jeżeli podarujemy im własny 1%, tak czy siak kasa „niestety” nie dojdzie do nich.

Jeśli ten tekst pochłonął Cię kompletnie, to sprawdź także odmienny pełen tekst (wilanow.varsovia.edu.pl/), który zapewne ma równie absorbujące dane.

W Sieci jest wartościowa lista, która pokazuje to, które miejsca są OK. A przecież warto postarać się o to, aby 1% podatku lista organizacji była świetnie nam znana – nie chcemy popełnić tego błędu, który będziemy mogli poprawić w przyszłym roku. Poczytajcie sobie w tym miejscu – ciąg dalszy.

Warto również wiedzieć, że tak jakby dzięki popularyzacji akcji 1%, programy są najzupełniej darmowe. Naturalnie nie każde, lecz można powiedzieć, iż w wielu przypadkach sytuacja jest taka, że program jest za free, a po prostu zarabia trochę, bo współpracuje z jakąś fundacją. Osobiście używam program do rozliczania pit – właśnie bezpłatny. Ogólnie nie narzekam. Wszystko jest w należytym porządku. Mam wielką nadzieję, że po zaznajomieniu się z moim artykułem chociaż jedna osoba znajdzie w Sieci tę fundację, która jest godna szacunku.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa