W jaki sposób przeprowadzana jest artroskopia kolan oraz rekonstrukcja ACL – kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

W jaki sposób przeprowadzana jest artroskopia kolan oraz rekonstrukcja ACL – kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

W jaki sposób przeprowadzana jest artroskopia kolan oraz rekonstrukcja ACL – kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Kontuzja kolana, nieważne jaka, jest schorzeniem poważnym. Pod żadnym pozorem nie powinno się jej ignorować, gdyż bez specjalistycznego leczenie, nic się nie poprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym uszkodzeniem. Więzadło pełni funkcję stabilizatora, uważany jest za najważniejszy. Chociaż tak właśnie jest, należy mieć na uwadze, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy kontuzji mogą być różne.

zabieg chirurgiczny

Autor: CEHURD CEHURD
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej jednak jest to wrażenie uciekającego kolana, tzn. nie posiadania stabilności. Jest to połączone z bólem, bardzo ostrym oraz charakterystycznym dźwiękiem, który przypomina trzask. Dodatkowo schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która choć może znikać, zostawia uczucie dyskomfortu. Biorąc pod uwagę, że ACL pozwala nam wiedzieć, gdzie znajduje się nasze kolano i w jakiej pozycji, jego sprawne działanie jest naprawdę niezwykle ważne. Jak leczone jest to uszkodzenie?

Na początku przeprowadzana jest artroskopia, tzn. metoda leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną.

Jeżeli zainteresowały Cię materiały publikowane na niniejszej stronie, to na pewno świetna witryna (https://jasiewiczestetyczna.pl/zabiegi/) również okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Polega na wprowadzeniu kamery do wcześniej wykonanego otworu. Do kolejnego otworu wkłada się z kolei niezbędne do zabiegów narzędzia. Dzięki kamerze specjalista może precyzyjnie zoperować dane miejsce. Po skończeniu zabiegu pacjentowi zakładane są szwy. Najczęściej zostanie w szpitalu nie jest konieczne. Podczas rekonstrukcji ACL, poprawia się wtedy każdy uraz, który jest przeszkodą w dotarciu do więzadła. Jeżeli musi być na nas przeprowadzana artroskopia kolana Wrocław posiada sztab specjalistów, którzy mogą zrobić taki zabieg. Jak wspomniano, artroskopia jest początkowym etapem dla odnowy więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Kolejnym krokiem jest pobranie fragmentu tkanki: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolicy operowanego miejsca. Pobrany element wprowadza się to specjalnie wcześniej przygotowywanych tuneli, umiejscowionych w kościach. Mocuje się go za pomocą implantów. Następnie nakłada się dreny, które wyjmuje się po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po operacji trwa 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od operacji wykonywana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 3 miesiące należy nosić specjalistyczny stabilizator. Podobnie jak w wypadku artroskopii, jeśli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław posiada bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz pod tym adresem: sprawdź na stronie.

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcja więzadła krzyżowego przedniego jest bardzo poważnym schorzeniem, którego z całą pewnością nie powinno się zignorować, gdyż nieleczone może doprowadzić do dużych konsekwencji. Kolano nie jest stabilne, a my jesteśmy narażeni na zwyrodnienie stawu kolanowego. W związku z tym naprawdę powinno się udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by cieszyć się zdrowiem.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa