Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

Jak przygotować swoją córkę do pierwszej komunii świętej?

Sezon na komunie święte już niedługo, zatem czymś naprawdę znaczącym jest to, aby przygotować swoją córkę, pewnie 9-letnią, do tej bardzo istotnej uroczystości. No wiadomo: komunia jest no jakby nie patrzeć sporo bardziej komercyjna, aniżeli niegdyś. Zatem to oznacza, że chociaż dzieci nadal dbają o sferę duchową, no ich rodzice także, to jednakże trudno nie rzec, iż nierzadko prezenty są trochę nawet bardziej znaczące, niźli duchowość. No cóż, być może sprawy religijne pozostawmy duchownym oraz katechetom, a w istocie poruszmy kwestie no jakby nie patrzeć typowo materialne. Jednakowoż czy to coś tak mocno złego?

Zwracajmy uwagę, iż na szczęście można jakoś połączyć w umiejętny sposób zagadnienia duchowe z materialistycznymi. No spokojnie: takie są czasy. Jeśli przyszło nam funkcjonować w bardzo nowoczesnych czasach, to jednak trudno się jakoś dziwić, że nasza córka nie chciałaby dostać bardzo wielu prezentów i elegancko się prezentować…

kościół

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie: trzeba poruszyć bardzo ważną kwestię, a mianowicie: co zrobić, jeśli chcielibyśmy najzwyczajniej spowodować, że nasza córeczka będzie niesamowicie ładnie się prezentowała? Wielce znaczącą kwestią jest to by w żadnym przypadku nie szczędzić kasy na sukienkę. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym razie nasza córka nie może miewać nawet małych kompleksów mających związek ze swoją sukienką. Pamiętajmy, że tylko ładne suknie komunijne są tak jakby fantastyczne, no na wagę złota. W bardzo wielu polskich parafiach nie ma już sukienek, a alby, ponieważ nieco biedniejsze 9-latki miały problemy dot. tego, że ich sukienka nie wygląda jak sukienki córek adwokatów, właścicieli firm, itp.

Zapamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii w dalszym ciągu są akurat sukienki, należałoby nieco wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuścić do tego by nasza córka miewała powody do płaczu. Wiadomo – pierwsza komunia święta wydarza się tylko jeden raz w trwania własnego życia, w takim razie czymś mocno istotnym jest to by dbać o własną córkę. Nawet jeśli to za bardzo próżne.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa