W jaki sposób przyrządzić aromatyczną kąpiel w swoim domu – parę ciekawych porad

W jaki sposób przyrządzić aromatyczną kąpiel w swoim domu – parę ciekawych porad

W jaki sposób przyrządzić aromatyczną kąpiel w swoim domu – parę ciekawych porad

Kąpiele lecznicze do niezawodny sposób nie tylko na odprężenie, lecz także różne dolegliwości. Jeśli posiadasz w mieszkaniu wannę, dobrze jest wykorzystać ją także do celów relaksacyjnych, trzeba jedynie nabyć specjalne produkty, a w dalszej kolejności przyszykować kąpiel według opisu na opakowaniu. Kąpiel lecznicza to najlepsza forma terapii, która można na własną rękę stosować w domu.

Należy wiedzieć, że kąpiele aromatyczne od wielu lat stosuje się w uzdrowiskach i salonach SPA. W regionalnych miejscowościach uzdrowiskowych znajdują się źródła cennych wód mineralnych, które mają prozdrowotne właściwości. Oprócz tego do kąpieli aromatycznej niezawodnie sprawdzają się aromatyczne olejki i sole. Zazwyczaj wystarczy dodać kilka kropli, by poczuć się,jak w ekskluzywnym salonie SPA.

Autor: iStockphoto.com

Zanim jednak przyszykujemy sobie domową kąpiel, powinno się zaznajomić się z kilkoma istotnymi zasadami. Po pierwsze kąpiel nie może trwać dłużej niż 15-20 minut. Wbrew pozorom woda do kąpieli nie może być gorąca, ale zbliżona do temperatury ciała. Nie zapominajmy także, aby po kąpieli nawilżyć ciało dobrym balsamem lub oliwką – kremy. Zanim wybierzemy się do drogerii i zakupimy sól do kąpieli, przeczytajmy, jakie ma działanie. Przeważnie w sklepie z kosmetykami w ofercie jest sól uzdatnianie wody przemysłowej morska, zazwyczaj z dodatkiem substancji aromatyzujących, jak na przykład olejek arganowy. Sól skutecznie regeneruje i odżywia skórę, gdyż ma naturalne składniki mineralne, które leczą wiele schorzeń (porównaj nasze sole do kąpieli). Zakup właściwiej soli do kąpieli to przeważnie kwestia indywidualnych upodobań, jednakże zawsze powinno się zwrócić uwagę na jej właściwości.

Do standardowych kąpieli solankowych, czasami dodaje się sól bocheńską, która doskonale nadaje się do leczenia chorych zatok, a także łagodzenia schorzeń skórnych. Systematyczna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia także krążenie i działa pomocniczo w leczeniu zapalenia stawów. Dobroczynna sól bocheńska jest bogata w biopierwiastki. Przykładowo można ją również stosować do klasycznego pillingu ciała. Tego typu produkty prozdrowotne zakupimy w dobrze zaopatrzonej aptece lub profesjonalnym sklepie zielarskim. Pamiętajmy, aby kupować tylko oryginalne produkty ze sprawdzonych źródeł.

Sprawdź też –

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa