Wady wzroku oraz ich korekcja u starszych

Wady wzroku oraz ich korekcja u starszych

Wady wzroku oraz ich korekcja u starszych

W dzisiejszych czasach każdy z nas, przedstawicieli nowoczesnego społeczeństwa, zmuszony jest siedzieć około kilka godzin na dobę przed monitorem komputera lub telewizora. To następnie niezwykle wpływa na stan naszego wzroku, który jest niezwykle wadliwy i wrażliwy.

Współczesna nauka wyróżnia mnóstwo chorób wzroku. Do najczęściej badanych zalicza się dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, daltonizm, zez oraz starczowzroczność. Większość z nich na szczęście można leczyć, czy to za pomocą okularów, soczewek, czy też poprzez operację.

okulista w trakcie wykonywania pracy

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpoznanie wady wzroku u ludzi starszych nie powoduje tylu kłopotów, jak u dzieci. Najczęściej chory sam szybkospostrzega kłopoty w jakości widzenia, którym najczęściej towarzyszą oznaki takie jak pocieranie oczu, zez, potrzeba coraz bliższego siedzenia przed telewizorem, kłopoty w czytaniu, a w ciężkich wypadkach zawroty głowy.

Dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm, które wystąpiły w wieku starszym trzeba leczyć za pomocą okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Często jednak, ze względu na niską tolerancję soczewek przez pacjenta, jedyny dobry sposób na dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm to operacja . Starczowzroczność – postępujące zmniejszenie możliwości oka – jest przypadłością, która w starszym wieku czeka każdego z nas. W tym wypadku trzeba zdać się wyłącznie na okulary bądź soczewki, umożliwiające dobre widzenie. Inaczej sprawa się ma w wypadku zeza.

badania wzroku, sprzęt do badania wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwotnie błędnie uważano, że chirurgiczna korekcja zeza u dorosłych nie jest realna.

Czy inne tego typu materiały dotyczące poruszanej tu sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

Obecnie jednakże korekcja zeza u dorosłych za pomocą operacji jest powszechnie robiona i uważana za najlepszy sposób na tę dolegliwość- korekcja zeza.

Pomimo pomocnych dziś wielu opcji radzenia sobie z niedoskonałościami oczu, najistotniejsza pozostaje jednakże dbałość o kondycję naszych oczu. Nigdy nie wolno ich przemęczać. Pomoże w tym z pewnością zmniejszenie liczby czasu spędzanego przed ekranem komputera czy telewizora oraz troska o odpowiednie oświetlenie przy czytaniu. Ponadto, aby uniknąć powiększeniu się defektu, warto regularnie badać wzrok i stosować odpowiednią, zbalansowaną dietę.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa