Własnym dzieciom pragniemy dać wszystko to co najlepsze

Własnym dzieciom pragniemy dać wszystko to co najlepsze

Własnym dzieciom pragniemy dać wszystko to co najlepsze

Od gdy tylko na świecie pojawi się taka mała istotka robimy wszystko, by dziecku nie brakowało niczego.
To wszystko wynika z miłości – bezkresnej i bezwarunkowej. Takie maluchy rosną więc otaczane tą miłością, która czasami okazuje się nie tylko ślepa, lecz też może dołożyć dziecku wiele stresu w późniejszym czasie.

maluchy

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
zestaw

Autor: flattop341
Niemożliwe? To jasne, iż możliwe, tylko w tym ogromie uczucia do maluszka trudno to zauważyć. Od małego przecież maluchy mają zapewnione wszystko to, czego potrzebują. Z upływem czasu staramy się dawać to, o co poproszą – bo przecież tak trudno jest odmówić swojemu dziecku.

Koniecznie przeczytaj aktualny tekst (http://www.impuls.waw.pl) na ten temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

Z tej miłości udaje nam się bezwiednie otaczać nasze maluchy pewnego rodzaju parawanem ochronnym – i to takim nie do przebicia. Strzeżemy zatem te biedne maluchy przed całym złem świata. Śmiało wtrącamy się w zabawy dzieci gdy tylko zauważymy, iż ktoś choćby słowem obraził nasze maluchy. Drodzy rodzice – nie tak wygląda miłość. Nawet maluchy powinni uczyć się na własnych błędach tego, że życie to nie same przyjemności, ale także czasem i przykre przeżycia. Jak mają się o tym przekonać, skoro my nie dopuszczamy go do takich sytuacji. Pamiętajcie o tym, iż maluchy taka sielanka czeka tylko do czasu, póki nie pójdą do przedszkola. Tam są zmuszeni sobie radzić sami, a niewątpliwie nie będą na to gotowi, aby stawić czoła przeciwnościom. Czy na tym ma się opierać uczucie rodzica, że funduje dziecku taki stres?

skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Powinno się kochać własne dzieciaczki – temu nikt nie zaprzeczy.

Niech to będzie jednak niebywale dojrzała miłość, wówczas wyposażymy je w to, co życiu najistotniejsze, czyli w zdolność radzenia sobie osobiście w bardzo trudnych sytuacjach.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa