Wojna z depresją

Wojna z depresją

Wojna z depresją

Depresja to poważne schorzenie, które jest zazwyczaj lekceważone przez ludzi.Jeżeli ktoś cierpi na trwały zły humor, najczęściej jego znajomi starają się go rozweselić, opowiadając frazesy o tymczasowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która powinna być dobrze leczona. Chorujacym na takie schorzenie rekomenduje się długie przyjmowanie specjalnych lekarstw i chodzenie na terapię.

Wbrew powszechnym opiniom, kuracją nie jest jedzenie kilogramów czekolady i folgowanie swoim zachciankom.

Jeśli zafascynował Cię opisywany temat, to odsyłam do strony (https://www.rehabilitacje.org/tomografia-komputerowa-ct-tk) – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Warto także obalić stereotyp, który twierdzi, że mężczyźni na depresję nie zapadają i nigdy nie płaczą. To szkodliwa brednia, która posiada swoje źródła w zmaskunilizowanej kulturze, a nie w prawdziwych analizach psychologicznych. Aby wskazać na kłamliwość takich mitów, warto przytoczyć jednego z największych ludzi w dziejach UK i całego świata – Winstona Churchilla, który narzekał na okresowe depresje. Jak widać, nawet najbardziej potężny i twardy facet może paść ofiarą zmian, które są przyczyną depresji.

depresja

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą metodą leczenia i prewencji depresji jest terapia światłem (więcej na Ilumina). Jak bez wątpienia słyszeliście, człowiek bardzo potrzebuje blasku słonecznego, by bez zarzutu funkcjonować. Deficyt światła Słońca sprawia, że zostaje mocno zachwiana gospodarka hormonami – co potem prowadzi do poważnych zaburzeń nastroju. Najlepiej można to zauważyć na przykładzie mieszkańców krajów północnych, którzy nierzadko zapadają na depresję i targają się na własne życie.

Jesienią więc najlepszym sposobem na zwalczanie złego nastroju jest lampa antydepresyjna. Można takie urządzenie nabyć i założyć w czterech kątach, by cieszyć się świetnym humorem cały czas. Można również przechadzać się na zabiegi traktowania takim blaskiem – opublikował. W okresie letnim doskonałymi sposobami są oczywiście wyruszanie na długie przechadzki w gorące dni oraz jeżdżenie do dalekich państw, w których słońce świeci z większą siłą.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa