Współczesne czasy stawiają matkom i ojcom zupełnie nowe wymagania i zmuszają do większej refleksji nad wyrazem wychowanie

Współczesne czasy stawiają matkom i ojcom zupełnie nowe wymagania i zmuszają do większej refleksji nad wyrazem wychowanie

Współczesne czasy stawiają matkom i ojcom zupełnie nowe wymagania i zmuszają do większej refleksji nad wyrazem wychowanie

Bycie rodzicem zyskało w ostatnich latach dużą rangę, a reportażami o wychowaniu brzdąców interesują się już nie tylko absolwenci pedagogiki. Część kobiet zgłębia ten temat, bo najprościej w świecie nie radzi sobie z wychowaniem syna lub działa prewencyjnie i chce uniknąć późniejszych problemów.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Taka prewencja bywa jak najbardziej zasadna, biorąc pod uwagę czasy, w których żyjemy.

Zaciekawił Cię niniejszy wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie, która odnosi się do tej samej problematyki.

Bycie rodzicielem staje się pomalutku wielkim wyzwaniem i powinnością mającą również na celu uchronić młodego człowieka przed zagrożeniami czatującymi na każdym kroku.Według niektórych pedagogów każda rodzina jest w jakimś sensie patologiczna – to spostrzeżenie może brzmieć nieco szokująco, a nawet kosmicznie, lecz kiedy pomyślimy o nadopiekuńczych mamach i maminsynkach, to błyskawicznie uświadamiamy sobie, gdzie leży prawda.

Tą patologię nie sposób wyrugować, zatem zamiast ją zwalczać, rozsądniej skupiać się na tych bardziej pozytywnych czynnikach. Najistotniejszą kompetencją w wychowaniu pociech – i to niezależnie od ich płci i liczby wiosen, pozostaje umiejętność słuchania. Kto z matek i ojców nie słucha tego, co ma do oznajmienia ich dziecko, już z góry skazuje się na pedagogiczną porażkę. Może stać się ona tym dotkliwsza, im mniej jest zrozumienia w konkretnej rodzinie. Jeśli problemów połączonych z wychowaniem nie zauważy się dostatecznie wcześnie, to niezbędna może okazać się pomoc psychologa lub pedagoga. Co jednak warto uwypuklić, część środowiska pedagogicznego sądzi, że w zdecydowanej większości przypadków pierwszeństwo wizyty mają sami rodzice, ponieważ to oni nierzadko doprowadzają do konfliktowych sytuacji i nie radzą z negatywnymi emocjami.

dziecko

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
Bycie rodzicem najczęściej jest kojarzone z troską o bezpieczeństwo potomka – zobacz więcej. I nie mamy tutaj na uwadze jedynie zagwarantowanie bezpiecznej drogi do przedszkola i z powrotem. W obecnych czasach wielką furorę zrobiło wyrażenie wpaść w złe towarzystwo. Takiego otoczenia najmocniej obawiają rodzice podrostków. Tymczasem grono nieodpowiednich kompanów może się jeszcze poszerzyć o osoby zapoznane w internecie. Nic więc zaskakującego w tym, że rodziciele chcą uprzedzić możliwe kłopoty w wychowaniu swoich dzieci i w tym celu np. zakupują prasę poświęcone tej tematyce lub czytają stosowne artykuły w sieci.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa