Wychowanie potomka? – pamiętaj o umiarze

Wychowanie potomka? – pamiętaj o umiarze

Wychowanie potomka? – pamiętaj o umiarze

Dziecięcy świat powinien być niezwykły i czarujący. Powinniśmy stymulować dziecko, żeby nauczyło się kilku przydatnych rzeczy: języka obcego, pływania czy gry na fortepianie. Oczywiście, wszystko jest zależne od wieku i tego, co oczekujemy dla dziecka. Nie można przesadzić i wysyłać dziecko na wszystkie możliwe zajęcia. Z tego nadmiaru może nie wyniknąć nic dobrego, a więc pamiętajmy: należy zachować zdrowy rozsądek.

Pokój dziecka, łożeczko

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Podobnie pamiętajmy o umiarze, gdy kupujemy dziecku kolejną zabawkę. Nie ma w tym nic złego, przecież dziecko powinno się bawić, a najlepiej jak jest to nauka przez zabawę, lecz przesycenie może doprowadzić do znudzenia i niskiego poczucia wartości dla rzeczy.

Wejdź do serwisu twórcy, jeśli zaciekawiły Cię wiadomości opracowane w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.

Nasza pociecha nie rozumie jeszcze, że daną rzecz kupujemy za zarobione pieniądze. Właściwie, to może nawet mieć tego świadomość, ale jest to dlań pojęcie na tyle abstrakcyjne, że nie do końca zrozumiałe. Zbyt dużo zabawek to z jednej strony odrzucenie starych zabawek, które są przecież sprawne, a także brak szacunku dla przedmiotu (zabawki), jako wartościowej rzeczy.

Jeśli chodzi o przedmioty praktyczne, jak komplety pokrowców dziecięcych czy dziecięce prześcieradła sytuacja maluje się trochę inaczej. W tym zagadnieniu nie powinno się oszczędzać, podobnie jak w kwestii ubrania, bo przecież najważniejsze jest to, gdy nasze dziecko dobrze się czuje. Z jedzeniem pamiętajmy też o zdrowiu i ważnych składnikach, lecz, tak samo jak w przypadku zabawek nie przesadzajmy, to oznacza, unikajmy starajmy się unikać słodyczy, nie rozpieszczajmy Kolejnymi gumami rozpuszczalnymi. Nie dość, że nie jest to dla naszej pociechy zbyt zdrowe, to dodatkowo każdorazowo (na przykład, będąc w sklepie czy na festynie) dziecko będzie żądało wręcz, żeby kupić mu coś słodkiego.

Umiar wobec tego, to rzecz święta. Z jednej strony wyznacza granice żądań i pragnień (zabawki, słodycze), z drugiej otwiera świat wartości, gdzie można znaleźć miejsce dla posiadanych rzeczy, na przykład, starych zabawek. Podmieniając często dziecku jedną zabawkę na drugą krzywdzimy je, gdyż nie istnieje dla niego rzecz, do której może się przywiązać. Zachowajmy w tym temacie rozsądek, zwłaszcza, że jako dzieciaki nie mieliśmy tak szerokiego dostępu do świata konsumpcji i wymiany starego na nowe.

Zajmujący materiał? Jeśli jesteś tego zdania, to równie absorbujące kwestie poznasz również we wpisie (http://www.skutecznanauka.online/dla-rodzica), który jest tutaj.

Może za parę lat dziecko doceni nasz wysiłek wychowawczy, gdy zobaczy, że za naszymi działaniami stały ważne wartości.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa