Z dobrą protezą wrócisz do sprawności

Z dobrą protezą wrócisz do sprawności

Z dobrą protezą wrócisz do sprawności

W życiu mogą przytrafić się wszelkiego rodzaju wypadki. Niestety ciało ludzkie nie jest odporne na urazy i każdy z nas narażony jest choćby na wszelkiego typu złamania czy poważne kontuzje. Zdarzają się również wypadki poważne, w wyniku których traci się rękę albo nogę. Nie musi to jednak być koniec świata. W naszych czasach, dzięki rozwojowi nauki da się po wypadku prowadzić ciągle aktywne życie. A wszystko to dzięki protezom.

Wypadek to nie wyrok

W naszym kraju produkuje się wysokiej jakości protezy (zobacz znacznie tu www.welldent.pl) kończyn dolnych. Na szczęście minęły czasy, kiedy protezy robiono hurtem, wszystkie takie same. Wiadomo, że każdy człowiek zbudowany jest inaczej, z tego powodu obecnie protezy dobierane są indywidualnie. Noszenie ich jest wygodne i nie wywołuje żadnych otarć, jak to zdarzało się wcześniej.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Naturalnie sprzęt ortopedyczny nie jest tani, jednak możemy liczyć na refundację kosztów. Można kupić protezy o różnym przeznaczeniu. Istnieją takie ”na co dzień”, znajdziemy też specjalistyczne protezy (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) przeznaczone do aktywności sportowej. Utrata kończyny nie powinna być wyrokiem i nie zmusza już dziś nikogo do porzucenia wszystkich sportów i pasji. Udowadniają to na przykład biegacze poruszający się na protezach właśnie. Najistotniejsze jest tutaj naturalnie dopasowanie ich do danego człowieka. Przydać się mogą też chodziki – .

Sklep ortopedyczny zapewni poradę

Wykonanie protezy]na zamówienie też nie jest dziś problemem. Każdy dobry sklep ortopedyczny (oferta sklepu Medic-Pol) zatrudniający dobrze wykształconych doradców oferuje usługę dobrania protezy. Naturalnie wymaga to stworzenia modelu, zdjęcia właściwych wymiarów itp. Należy na to zwracać uwagę przy zamawianiu protez.

Nie warto załamywać się po utracie kończyny. Naturalnie, jest to traumatyczne doświadczenie i z pewnością na każdym zostawia ślad, jednak nie wyklucza takiego człowieka z normalnego życia. Po tego typu wypadku na pewno przydatna jest pomoc psychologiczna, by poszkodowany uświadomił sobie, że nie jest skazany na bezczynne siedzenie do końca swoich dni. A świetnie dobrana proteza na pewno pomoże w powrocie do aktywności i korzystania z życia pełną piersią.

admin

Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa