Zapoznaj się ze wskazówkami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi

Zapoznaj się ze wskazówkami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi

Zapoznaj się ze wskazówkami na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi

Który rodzic nie chce, aby jego dorastające maleństwo wyglądało ładnie? Przy ubiorze niemowlaka, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy wiele prostych błędów, np. decydując się na sporą ilość zupełnie nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi, a czego nie robić mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze staje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które nie opuszczają dziecka przez większą część dnia. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą zapewni maluchowi stosowny strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku nowo narodzonego dziecka ograniczamy się w ubrankach. Urodzony człowieczek dopiero adaptuje się do warunków życiowych. Jego „ubraniami” są warstwy przylegających kombinezonów albo zapinanych śpioszków. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Od początku rodzice zaczynają także trwającą dwa-trzy lata „brudną” przygodę z pieluchami. Problemy z tym związane mogą zmniejszyć pieluszki bambusowe. Skuteczniej niż bawełniane odpowiedniki wchłaniają płyny noworodka, wykorzystamy poza tym jako kolejny kocyk. To na pewno dobre rozwiązanie.

Jeśli uważasz, że nasz tekst jest godny zainteresowania, to kliknij też ten odnośnik – tak samo ciekawe informacje odnajdziesz w najświeższym wpisie (https://protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-lomza/)!

Więcej na stronie

Większego bobasa, ale ciągle niemowlaka, również ubieramy w kombinezony. Skóra niemowlaka jest wciąż wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Kąpanie maluszka przebiega ostrożnie, namydlając go specjalnym szamponem i płynem do kąpieli. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniczki wykonane są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, idealna na młode ciało niemowlęcia.

Opuszczenie wózka i pierwsze kroki to … przy okazji pierwsze kroki ku nowym ubraniom. Maluchów przebieramy z czasem w spodenki, szelki, mini koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w mini sukienki, pierwsze wstążki, czy barwne butki. porusza się już śmiało i pewnie, konieczne jest kupienie pasujących bucików. Przedszkolne kapcie nie są pierwszymi butkami dla dziecka. Kiedy jeszcze nie chodzi ubieramy malca w delikatne buciki jak na . Kapcie są obuwiem, które dziecko rozróżnia i identyfikuje jako własne. Już na tym etapie wzrostu butki wykonywane są już pod rodzące się gusty chłopców i dziewczynek.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa