Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Choroba zwana zwyrodnieniem stawów jest niezwykle bolesna i bardzo ogranicza funkcje ruchowe osoby chorej. Z tego powodu zapewne osoba cierpiąca na to schorzenie otrzymuje orzeczenie o inwalidztwie.
Nieprawidłowość degeneracji oraz syntezy chrząstki stawowej ma źródło biologiczne bądź pochodzenia mechanicznego. Zgodni z danymi statystycznymi, w Polsce choruje na tą przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy najczęściej stawów kręgosłupa, biodrowego oraz kolanowego.

Zwyrodnienie stawów (czytaj na może mieć różne przyczyny, np. wady wrodzone, nadmierne obciążenie stawów, podeszły wiek, zbyt duża waga, urazy, mikrourazy, zaburzenia na tle neurologicznym, bądź przeciążenie stawów podczas treningów.

Stawy, dolegliwości

Autor: Synocrom
Źródło: Synocrom

Jakiego typu objawy mogą informować o zwyrodnieniu stawów?Pierwszym sygnałem mogą być problemy z rozruszaniem stawów po dłuższym trwaniu w jednej pozycji. Poza naprężeniem mięśniwystępuje uczucie zesztywnienia i odgłosy „strzelania” w stawach. W kolejnej fazie – rozwojowej zesztywnienie staje się jeszcze silniejsze, a ból bardziej dokuczliwy. U osób starszych najczęściej dotyczą stawów bioder i rąk. Oprócz silnego bólu(zobacz osteopata dla niemowląt) mogą wystąpić znaczne zniekształcenia palców oraz części śródstopia.

W jakie sposób uchronić się przed zwyrodnieniem stawów?Profilaktycznie, bez względu na wiek, należy zadbać jednakowo o kondycję fizyczną jak i odpowiednią dietę. Zbyt dużą wagę trzeba zrzucić, a osoby prowadzące siedzący tryb życia np. pracując wiele godzin dziennie przed komputerem, muszą uprawiać regularną aktywność, a także gimnastykować dłonie i palce. W codziennej diecie muszą znaleźć się warzywa i owoce bogate w karoten i witaminę C. Zapobiega ona patologicznym zmianom w kościach. Ryzyko przemian spowodowanych chorobą redukują także zielone warzywa i owoce, np. mango, papaja.

Jak leczyć zwyrodnienie stawów?
Polega ono przede wszystkim na odciążeniu miejsc dotkniętych chorobą, regularnych ćwiczeniach rozluźniających a także uśmierzaniu bólu. W sprzedaży dostępne są środki farmakologiczne, które pomagają odbudować uszkodzoną chrząstkę, a także działają przeciwzapalne i przeciwbólowo , np.: Reumaherb – preparat roślinny, na bazie wyciągu z diabelskiego pazura, jeżówki i wiązówki o którym więcej tutaj
__
* źródło:

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa