5 Lip -

Jak styl życia determinuje naszą psychikę oraz charakter i czy istnieje doskonała metoda na odstresowanie się

Życie w teraźniejszych czasach bywa trudne i łatwe równocześnie. Z jednej strony pojawiło się w sprzedaży dużo towarów, bez których już nie imaginujemy sobie powszedniego życia, np. telefon komórkowy. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których wolelibyśmy czasem nawet nie mówić. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom dużych korporacji, potrafi zrujnować karierę niejednego dyrektora. Stąd duży nacisk na reklamowanie zdrowego trybu życia, do którego włącza się czasami również wizytę u psychologa.
Read More
20 Kwi -

W jaki sposób efektywnie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem jakimś psychiatrą, więc nikt nie powiedział, że jestem w stanie pomóc osobom, które cierpią na poważną depresję. A więc jeżeli na ten przykład nieustannie, niemal każdego dnia, na serio myślisz o odebraniu sobie życia, powinieneś szukać szybkiej pomocy u fachowców, nigdy nie powinieneś czerpać informacji z Internetu. Jednakże już przykładowo depresja sezonowa jest dużo powszechniejsza, w sumie jest w stanie dopaść każdego. A trzeba mieć na uwadze, że Polska to nie Kalifornia, pogoda nierzadko uprzykrza nam życie. Choć w przykładowo Szwecji jest pod tym względem jeszcze słabiej.
Read More
17 Kwi -

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie napadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, ale również organizm. Czyli jeśli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie możesz marzyć o szczęściu. Takie są fakty! Jak jednakże możemy zawalczyć z depresją sezonową, zatem tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy okres czasu skutecznie wyniszczyć? Może nie jestem specjalistą, ale jakby nie patrzeć mogę podać nieco skutecznych sposobów, dzięki którym będziesz miał możliwość zawalczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Read More
3 Kwi -

Niełatwe chwile w naszym życiu a depresja jesienna

Znanych jest wiele sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z chłodniejszymi temperaturami na dworze. Jesień lub zima nie muszą być powodem naszego złego nastroju, ale depresja jesienna pojawia się niesamowicie często. Jak jej zapobiec? Szans jest sporo, jednak najważniejsze jest wyszukanie swego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swoją technikę radzenia sobie w trudnych momentach, by cieszyć się i tryskać humorem przez cały czas.
Read More
29 Mar -

Kiedy ktoś z naszych bliskich cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Doskonale wiemy, iż leczony katar trwa tydzień, a nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grypa minie w konkretnym czasie. Ból brzucha także minie. Niestety, z depresją nie jest tak łatwo. Nieleczona może doprowadzić do tragicznych skutków, a jej leczenie ciągnie się czasem całe życie. Z tego powodu powinniśmy otoczyć chorego opieką.
Read More
28 Mar -

Leczenie światłem jest skuteczne.

Wbrew pozorom nie tylko popularne formy leczenia w postaci preparatów są w stanie nam pomóc wyleczyć się z wielu chorób. Istniej mnóstwo sposobów na to, ażeby dojść do dobrej dyspozycji. Jednym z nich jest m.in. terapia światłem. Mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w bardzo wielu sytuacjach ma na nas zbawienny wpływ. Jego właściwości były znane już starożytnym lekarzom w Egipcie. Najnowsze badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytnych ostatecznie potwierdziły to, że światło ma własności lecznicze, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego też można teraz mówić o wiarygodności świałoterapii, która przez parę stuleci była bagatelizowana.
Read More
13 Wrz -

Wypowiadamy wojnę depresji

Nie oszukujmy się – nasza ojczyzna jest zjawiskowa, ale jej klimat już zdecydowanie mniej. Zima przeciąga się od początków jesieni do początków kwietnia, co jest deprymujące dla wszystkich. Mała dostępność promieni słonecznych powoduje, że każdy z nas odczuwa silny spadek nastroju. Słońce bowiem jest nieodzowne do prawidłowego działania naszego organizmu – jego deficyt posiada szkodliwy wpływ na człowieka. W naszym kraju widzimy to w znacznej skali, ale o wiele gorzej czują się obywatele krajów półwyspu skandynawskiego. Analizy wskazują, że w tych regionach jest duży procent targnięć na swoje życie, które biorą się ze schorzeń depresyjnych.
Read More
13 Wrz -

Wojna z depresją

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zazwyczaj lekceważone przez ludzi.Jeżeli ktoś narzeka na permanentny zły nastrój, nierzadko jego przyjaciele usiłują go podnieść na duchu, mówiąc frazesy o tymczasowej chandrze. A to totalna bzdura – depresja jest chorobą, która musi być odpowiednio zwalczana. Cierpiącym na takie schorzenie rekomenduje się długotrwałe branie silnych medykamentów i uczęszczanie na terapię.
Read More
13 Wrz -

Czym różni się psycholog od psychoterapeuta

Współcześnie ogrom kłopotów ze sprawami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać doskonali specjaliści. Każdy czasem przechodzi różnorodne trudności w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Różnorodne problemy psychologiczne związane z pracą czy nieudaną miłością. Takie kryzysy nie muszą być przy tym od razu powodem do paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie na pewno należy odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.

Read More
13 Wrz -

Dobry sposób na walkę z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Zbliża się jesień. Chmury zaciągnęły się na niebie, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – myślimy sobie. Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Drażni nas wszystko, przygnębienie i zniechęcenie nie pozwalają normalnie funkcjonować. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w ciemne i zimne poranki.
Read More