2 Mar -

Jak uporać się z problemami małżeńskimi?

Nawet bardzo zgrane małżeństwo złożone z osób które faktycznie dobrze się rozumieją i najzwyczajniej pasują do siebie może być od czasu do czasu narażone na najróżniejsze problemy. Przecież po wielu latach spędzonych razem może dojść do pozornie małych nieporozumień, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, bardzo często jest to przyczyną rozpadów całych małżeństw w Polsce.
Read More
21 Lut -

Porady psychologa sposobem w niespodziewanej chwili

W życiu każdej osoby niekiedy bywają takie momenty, kiedy wymagana jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite sytuacje, które bywają dla człowieka tak problematyczne, że nie może on zwalczyć uch sam. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie uważana w ogóle za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz groźniejsze formy. Depresja sama w sobie nie jest w stanie doprowadzić do śmierci, jednak coraz gorszy stan człowieka niekiedy prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak istotne jest, aby na czas rozpoznać chorobę i rozpocząć terapię. Minimalizowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami polega na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta posiada uprawnienia do prowadzenia potrzebnej terapii. W chorobach wyjątkowo trudnych pacjent może być również wysłany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More
20 Lut -

Odzież dziecięca – co przede wszystkim trzeba mieć współcześnie na uwadze decydując się na kupienie określonych ubrań?

Odpowiedni wygląd zewnętrzny ma obecnie tak duże znaczenie, że dorośli obsesyjnie troszczą się nie tylko o własną garderobę, ale starają się również wybierać modne ubrania dla własnych pociech. Naturalnie, jeśli zachowa się stosowny umiar, stylizowanie dzieci zgodnie z najbardziej popularnymi trendami, może zapewnić doskonałe rezultaty.
Read More
10 Lut -

Gdy mamy dziecko to na pewno tego typu zagadnienia, jak rozszerzanie diety są nam wyjątkowo potrzebne

każdy człowiek w swoim życiu ma bardzo dużo marzeń i pragnień, jakie dąży do zrealizowania i wpisania w życie. Nie ma się z jakiego powodu zdumiewać, gdyż tak w istocie życie bez fantazjowań jest bardzo smutne, człowiek nie ma w nim celu i tak żyje po prostu z dnia na dzień, przykładowo od wypłaty do wypłaty i tak w istocie w wielu przypadkach marnuje sobie życie.
Read More
1 Lut -

Nasze dzisiejsze dzieci

Dzieciństwo to dar, niezwykłe wspomnienia, fantazja, nieograniczona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy ma takie dzieciństwo, nawet trzeba szukać w krajach ogarniętych wojną, żeby zrozumieć, czym jest nieszczęście, które dotyka wielu najmłodszych. Jednakże, wierzę, że większość z nas miało to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w spokojnych czasach, w których nie było wojen, przewrotów, przesiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.
Read More
28 Sty -

Akcesoria dla dzieci całkowicie bezpiecznie

Wszyscy rodzice chcą, aby wybierane przez nich łóżeczka dziecięce w całości spełniały stawiane przez nich potrzeby. Producent rewelacyjnie zna kryteria, jakimi rodzice kierują się przy wyborze szczególnie potrzebnych mebli i akcesoriów dla swoich maluchów. Wskazane jest uprzednie zapoznanie się z propozycją, by wybierać tylko spośród najlepszych. Jakość, jaką cechuje się nasza marka na rodzimym rynku, jest niepodważalna, natomiast potwierdza ją w szczególności zadowolenie samych kupujących.
Read More
19 Sty -

Jak zaoszczędzić na zakupach dla dziecka?

Koszt utrzymania swojego dziecka jest znaczny. I choć bardzo mylą się takie osoby, które uważają, że podstawową przyczyną bardzo niskiej rozrodczości Polek są problemy finansowe, to tak czy siak prawda jest taka, iż sporo małżeństw postanawia czekać z dziećmi przez nawet kilka lat. No dobrze, ale w sumie nie ma sensu zastanawiać się, dlaczego kobiety w Polsce mają coraz mniej pociech. Zresztą to problem niemal całego świata, w zamożnych Niemczech bądź konserwatywnym Iranie sytuacja jest tak jakby podobna.
Read More
10 Sty -

Książki szkoleniowe przeznaczone dla niemowlaków

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, na pewno powinieneś zdać sobie sprawę z faktu, że rozwój twojego dziecka rozpoczyna się od jego pierwszych dni. W związku z tym niemal każdy rodzic powinien od samego początku zadbać o to, ażeby jego dziecko dostawało edukacyjne zabawki, które będą znakomicie rozwijać jego umiejętności.
Read More
8 Sty -

Jakie produkty zakupić przed narodzinami potomka?

Pierwszy dzień na Ziemi dziecka to niesamowicie ważne wydarzenie w życiu człowieka. Można powiedzieć, że bobas zupełnie odmienia życie opiekunów. Berbeć potrzebuje ciągłej opieki. Lokum powinno zostać właściwie przygotowane – wszelkie ostre kąty mogą pokaleczyć młodego człowieka. Poza tym staną się konieczne mądrze wybrane akcesoria dla dzieci.
Read More
8 Sty -

Zabawki edukacyjne umożliwiają połączyć edukację z zabawą

W obecnych czasach, dzięki znakomicie rozwiniętej technologii, ukazuje się zdecydowanie więcej różnorodnych produktów, które umożliwiają lepiej realizować rozmaite czynności. Tak samo jest w przypadku zabawek. Wykonawcy zabawek stosują aktualnie coraz większą ilość rozwiązań aktualnej technologii, przez co produkowane są określone typy zabawek, umożliwiające nie tylko się znakomicie bawić, lecz też i doskonalić swe zdolności.
Read More
6 Sty -

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby spodziewające się maluszka powinny właściwie się przygotować na jego przyjęcie. Muszą sobie poradzić z wieloma kwestiami, zarówno powiązanymi z reorganizacją mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i naturalnie trzeba pamiętać, by w tym gąszczu spraw nie uciekła radość z wyczekiwania dziecka. Aby się w tym wszystkim nie zgubić należy zrobić listę i przez cały okres |ciąży powoli i systematycznie odkreślać z niej kolejne pozycje.
Read More
31 Gru -

W jaki sposób dbać o rozwój swojego dziecka?

W dzisiejszych czasach zasadniczo dbamy o własne dzieci.Naturalnie nie chcę napisać, że niegdyś mamy były w jakiś sposób wyrodne, ale fakty są takie, że rzadko podążaliśmy za ciekawymi nowinkami, dzięki którym dzieci mają możliwość być mądrzejsze. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle to których młodzi są inteligentniejsi, aniżeli ich rodzice i dziadkowie. Tyle się mówi, że aktualna młodzież nam się nie udała, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. Jak w takim razie obecny rodzic może zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy?
Read More
1 2 3 4 5 6 7

Tematyka

Nowe

Archiwa