24 Wrz -

Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby oczekujące na narodziny dziecka powinny odpowiednio się przygotować na jego przyjście na świat. Będą musiały sobie poradzić z wieloma sprawami, zarówno związanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i z zakupami no i oczywiście trzeba pamiętać, aby w tym gąszczu spraw nie uciekła radość z oczekiwania na dziecka. By się w tym wszystkim nie zagubić należy spisać listę i przez cały okres |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej następne pozycje.
Read More
13 Wrz -

Aktywizuj rozwój własnego dziecka przez ciekawe zabawki edukacyjne

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich zmagania się z kłębkiem wełny. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ” beztroskie ” harce są w rzeczywistości ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie owe sprawności wyuczone w trakcie zabawy będą w przyszłości decydować o przyszłości zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie.
Read More
7 Wrz -

Połóg

Dochodzenie do formy po porodzie może trwać około 6 tygodni. W tym okresie musisz być pod kontrolą lekarza ginekologa i położnej. Idealną sytuacją jest jeśli w tym czasie twój mąż może wziąć urlop i pozostać w domku by pomóc ci w opiece nad waszym niemowlęciem i zająć się tobą. Do pomocy można też zaangażować babcię oseska czy kogokolwiek z rodziny, ponieważ każda pomoc w tym trudnym czasie jest pożądana!
Read More
29 Sie -

Gdzie się bawić

Zabawka zabawce sporadycznie kiedy bywa równa. Zwykle rodzice muszą zgubić wiele czasu, żeby znaleźć coś naprawdę właściwego dla ich dzieci. Czy jednak musi teraz tak bywać? Sporo uzależnione jest tu od podejścia. W dzisiejszych czasach wybranie doskonałych zabawek dla chłopców jak a, także dla dziewczynek nie jest częstokroć sprawą banalną, z tego powodu do kwestii tej najlepiej dobrze się przygotować a, także pamiętać co latorośl chce dostać. Czasem zamiast kolejnego zestawu klocków, gierek na komputer albo kompletu puzzli przygotować się na nieco bardziej niesamowitego i zakupić choćby interesujące a, także naprawdę zjawiskowe domki dla dzieci.
Read More
13 Sie -

Świetnie przygotowane święto Twojego potomka- Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu absolutnie każdego religijnego człowieka – jest to przecież jeden z najważniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Musimy jednak pamiętać o tym, że najczęściej nie jest to jedynie czysto duchowe wydarzenie, gdyż nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeśli zatem nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o bardzo wiele rozmaitych kwestii, aby móc świętować to wydarzenie w rzeczywiście wyjątkowy sposób.
Read More
11 Sie -

Zabawki dla własnego malucha na szczęście mogą być o wiele tańsze!

W bardzo dużym błędzie jest taki człowiek, który sądzi, że jeśli w grę wziąć koszty dot. swojego dziecka, to w żadnym przypadku nie da rady trafić na rozwiązania, dzięki którym wreszcie będziemy wielce zadowoleni także z oszczędności finansowych. Można powiedzieć, iż chociaż w wielu przypadkach ciężko zaoszczędzić, to jednak na całe szczęście najróżniejsze zabawki wcale nie muszą być bardzo drogie.
Read More
11 Sie -

Wiek zapytań u dzieci

Maluchy posiadają naturalną ciekawość świata, dlatego ciągle obserwują, manipulują przedmiotami, chcą wszystkiego dotknąć, poszukują wyjaśnień. Pierwsze pytanie malucha uznaje się za początek samodzielnej myśli malucha. Dziecko zauważyło problem i oczekuje od dorosłych jego rozwiązania. Początkowo ma to charakter bardziej emocjonalny niż intelektualny. Wiek pytań nazywany jest też „głodem wiedzy”.
Read More
11 Sie -

Dzieciństwo – na wsi czy w mieście?

Odwieczny dylemat: gdzie spędzanie dzieciństwa jest bardziej korzystne? W mieście czy na wsi? Dla dziecka prawdopodobnie nie stanowi to różnicy, bo przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie myśląc nad tym zanadto. Co innego rodzic, który jest zmuszony zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, oddajmy głos tym, jacy chwalą miasto jak i tym tym, którzy uważają, że jak dzieciństwo to koniecznie wiejskie klimaty.
Read More
6 Sie -

Istotne akcesoria dla dzieciaków

Narodziny dziecka na pewno zaliczają się do absolutnie najważniejszych momentów jakie tylko mogą nas spotkać w życiu. Ciężko byłoby nawet opisać niezwykłą radość jaką odczuwają młodzi rodzice po przyjściu na świat ich potomka, więc nie ma równocześnie niczego dziwnego w tym, że wielu ludzi usiłuje jak najlepiej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny. Warto pamiętać o tym, że zagwarantowanie takiemu dziecku faktycznie odpowiedniej opieki jest niezwykle istotną sprawą, choć równocześnie pod wieloma względami może to być dość trudne zadanie.
Read More
1 Sie -

6 aspektów udanego rodzicielstwa

Na pewno każdy rodzic chce dla swojego dzieciaczka jak najlepiej. Jeśli jesteście młodymi rodzicami i aktualnie szukacie swojego mieszkania w wielkim mieście, bez wątpienia musicie przeczytać ten artykuł. Zamieszczamy w nim mnóstwo wskazówek oraz porad, na co dobrze zwracać uwagę. Przede wszystkim bardzo istotną kwestią jest infrastruktura w pobliżu bloku, w którym chcecie kupić mieszkanie. Sprawdźcie dokładnie, czy w pobliżu mieści się jakiś ogród. Bliskość takiego miejsca na pewno doceni każdy rodzic.
Read More
30 Lip -

Ubranie na Pierwszą Komunię Świętą

Naszą nację tworzą przede wszystkim zawołani katolicy, co od pokoleń nie zapominają o naszych tradycjach i właściwym wychowaniu młodych w szacunku do chrześcijańskiej religii i poszanowaniu jej wymagań. Dlatego, choć jest coraz więcej osób, co nie przepadają za kościołem, jego przykazaniami oraz nie tak rzadką hipokryzją kapłanów, patrzą, żeby noworodki były w odpowiednim momencie ochrzczone, w wieku ośmiu lat podeszły do pierwszej komunii świętej, a przed zakończeniem osiemnastu lat podeszły do bierzmowania.
Read More
26 Lip -

Najbardziej niezbędne dodatki dla kobiet w ciąży

Piękny czas w życiu kobiety to bez wątpienia okres ciąży. Wówczas w pełni skupiona jest w szczególności na zdrowiu oraz bezpieczeństwie swojej przyszłej pociechy, kwitnie oraz zachwyca, a dodatkowo bliscy otaczają ją niezbędną opieką. Wybierając wtedy rozmaite niezbędne akcesoria dla dziecka stawia się na jakość i – co za tym idzie – wypróbowane marki. Rozmaite przywieszki, takie jak klips do smoczka kupić można z dodatkowymi osłonkami, co dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo użytkowania go przez dziecko.
Read More
24 Lip -

W jaki sposób owocnie zorganizować czas wolny naszego dziecka?

Dziś posiadamy tak dużo różnych możliwości wyjazdów na wczasy, że często sami tak naprawdę nie mamy pojęcia co wybrać. Tworzone w licznych miejscach przeróżnego rodzaju biura podróży bombardują nas niezwykłą ilością ofert, które na dodatek przyciągają swą ceną. Każdy już chyba słyszałam o ofertach first albo last minute, które pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy poprzez wykupienie wybranej wycieczki o wiele wcześniej albo niemalże w ostatniej chwili.
Read More
14 Lip -

Pary, jakie mają problem z zapłodnieniem, mogą zgłosić się do najlepszych fachowców

Doświadczeni eksperci prowadzą ulepszone programy oraz wprowadzają również w Polsce istotne i przełomowe projekty w leczeniu niepłodności. Szerzenie świadomości wśród społeczeństwa może się okazać kluczem do sukcesu. Patrząc na dawstwo komórek jajowych, przyznać należy stały rozwój tej dziedziny. Wypróbowane rozwiązania brane są aktualnie pod uwagę przez wiele par, które mają problem ze staraniem o malucha. Panie, jakie nie mają z różnych względów swych jajeczek, mogą znaleźć rozwiązanie dla siebie.
Read More
1 2 3 4 5 6

Tematyka

Nowe

Archiwa