21 Lut -

Porady psychologa sposobem w niespodziewanej chwili

W życiu każdej osoby niekiedy bywają takie momenty, kiedy wymagana jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite sytuacje, które bywają dla człowieka tak problematyczne, że nie może on zwalczyć uch sam. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie uważana w ogóle za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz groźniejsze formy. Depresja sama w sobie nie jest w stanie doprowadzić do śmierci, jednak coraz gorszy stan człowieka niekiedy prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak istotne jest, aby na czas rozpoznać chorobę i rozpocząć terapię. Minimalizowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami polega na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta posiada uprawnienia do prowadzenia potrzebnej terapii. W chorobach wyjątkowo trudnych pacjent może być również wysłany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More
5 Sty -

Pasjonujące gry dla naszych pociech

Sporo osób posiada zapewne jakieś zainteresowanie, które pozwala się im zrelaksować i odsunąć myśli o wszelkich troskach nierzadko nas prześladujących. Dla niektórych może być to czytanie, inni wolą zająć się jakimś sportem, a jeszcze inni lubią obejrzeć dobry film w kinie. Niezwykle modne w Polsce stało się w ostatnim czasie bieganie, jednak trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie wszyscy są tak dużymi jego wielbicielami. Można by uznać, że to z lenistwa lecz tak naprawdę nie każda osoba musi lubić taki sposób wykorzystywania swego wolnego czasu. Najczęściej możemy się spotkać z krytyką spędzania swych wolnych chwil przez młodych ludzi. Osoby w młodym wieku są niejednokrotnie potępiane za siedzenie przed komputerem całymi godzinami oraz trwonienie w ten sposób czasu.
Read More
29 Paź -

Klocki lego najlepiej nadają się na prezent urodzinowy dla naszego dziecka

Każdy w dzieciństwie marzył o klockach firmy lego. O radości z ich składania a później walki czy to z najeźdźcami, czy też ze smokami. Wyobraźnia przy klockach jest mocno pobudzona. Każdy miał ochotę być piratem, ale po chwili każdy chciał być dzielnym magiem. Wszystko było zależne od tego, jaką opowieść chciało się przedstawić. Dziś firma lego zadbała też to, żeby najmłodsze dzieci też mogły dobrze bawić. Zostały zrobione klocki duplo, które są świetnym dla dzieci do pięciu lat. Taki zestaw lego duplo będzie też świetnym podarkiem na urodziny.
Read More
31 Sie -

Złe efekty nerwów w naszym życiu

Stres jest zawsze obecny w naszej codzienności. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym organizmie. Odrobina stresu nakłania nas do aktywności, sprawia, że bierzemy się w garść i radzimy sobie z problemami w szybkim czasie. Jest on nieodłączną częścią naszej egzystencji, stąd też musimy umieć sobie z tym poradzić, tak, by działał na naszą korzyść. Jednak nierzadko bywa tak, że stres zaczyna być dla nas po prostu zgubny. Wówczas trzeba błyskawicznie rozwiązać ten problem. Jeśli zlekceważymy takiego przeciwnika, będziemy tego później gorzko żałować.
Read More
  • certyfikat dla placów zabaw

Tematyka

Nowe

Archiwa