Kategoria: Zdrowy styl życia

18 Kwi -

Wraz z nami starzeją się nasze oczy – najnowocześniejsze sposoby leczenia, z dobrym skutkiem hamują pogarszanie się wzroku

Swoją doskonałość zmysł wzroku uzyskuje w 20 roku życia. Inne choroby nabywamy przez wpływ środowiska zewnętrznego. Zalążki starczowzroczności, tzn. osłabienia ostrości widzenia poprzez stwardnienie siatkówki, pojawiają się po czterdziestce. Dużo chorób oczu można już zaklasyfikować do społecznych, najczęściej wiążą się ze sposobem życia, jaki prowadzimy.
Read More
18 Kwi -

Opcje operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Popularnym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich szpitalach okulistycznych jest operacja zeza. Zez to choroba, polegająca na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie są odpowiedzialne osłabione mięśnie oczne. Uwzględniając kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozowany jest przeważnie u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Za główne przyczyny zeza uważa się: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.
Read More
18 Kwi -

Laserowa korekcja wzoru – skuteczny sposób korekcji dolegliwości wzroku

Złożoność usług, jakie już dziś gwarantuje klinika okulistyczna w naszym kraju, budzi emocje wśród pacjentów. Dobrze wyszkolona oraz odróżniająca się doświadczeniem kadra lekarska wychwalana jest przede wszystkim za niezwykły profesjonalizm oraz całkowicie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Przeprowadzanie w klinice okulistycznej operacje, te większego kalibru oraz mniej inwazyjne, są za każdym razem okupione długimi przygotowaniami.
Read More
18 Kwi -

Krótka historia tak popularnego obecnie Ciechocinka, jego oferta lecznicza i uzdrowiskowa

Mało które uzdrowiska w naszym kraju zyskały taką sławę jak Ciechocinek, łącznie z tym że komponowane są o nich śpiewane w całym kraju piosenki. A tak naprawdę wszystko wzięło swój początek od źródeł solankowych, które używano już średniowieczu. Lecz aktualna historia tej miejscowości zaczęła się w roku 1836, gdy w jakimś dużym zajeździe zainstalowano kilka wanien do kąpieli. Stało się to zalążkiem uzdrowiska, które przez wiele kolejnych lat cieszyć się zaczęło coraz większą popularnością.
Read More
17 Kwi -

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie napadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, ale również organizm. Czyli jeśli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie możesz marzyć o szczęściu. Takie są fakty! Jak jednakże możemy zawalczyć z depresją sezonową, zatem tą chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy okres czasu skutecznie wyniszczyć? Może nie jestem specjalistą, ale jakby nie patrzeć mogę podać nieco skutecznych sposobów, dzięki którym będziesz miał możliwość zawalczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Read More
16 Kwi -

Kawa i herbata – dlaczego te napoje charakteryzują się dzisiaj tak dużym zainteresowaniem?

Kawa oraz herbata to kategorycznie dwa najbardziej popularne w kraju napoje. Nie ma chyba osoby, jaka nie próbowałaby ich smaku i nie posiadała swojego ulubieńca w tej kategorii. Na rynku oferowane są różne gatunki kaw oraz herbat, w związku z tym każdy ma możliwość odnalezienia stosownego dla siebie produktu. Jakie herbaty są najbardziej rozpoznawalne? Z reguły, zielona herbata, znana ze swoich zdrowotnych właściwości.
Read More
16 Kwi -

Stomatologia dostarcza wiele specjalistycznych produktów do dbania o zęby

Dbanie o zęby jest bardzo ważne. Ludzie czynią wiele różnych czynności, by ich zęby pozostały w jak najlepszym stanie i jednocześnie prezentowały się korzystnie.
Dużo bardziej popularna staje się pasta bez fluoru, dzięki jakiej można w zdecydowanie większym zakresie dostać się do szkliwa zębów, co ma duże znaczenie, ponieważ odpowiednio niwelowane są wszystkie bakterie, które gromadzą na zębach po posiłku.
Read More
16 Kwi -

Psycholog będzie wsparciem w różnych wypadkach, wyszukaj dobrego psychologa i udaj się do jego gabinetu na spotkanie

Ciągły pośpiech oraz stres, w którym żyjemy bardzo znacząco odbija się na kondycji psychicznej człowieka oraz sprawia, że boryka się on z licznymi problemami. Nierzadko kłopoty nawarstwiają się oraz kumulują, czyniąc, że człowiek nie potrafi sam radzić sobie z własnymi myślami oraz emocjami. W takiej chwili idealnym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie psychologa. Lekarz pomaga w bardzo różnych sytuacjach.
Read More
14 Kwi -

Jak znaleźć odpowiedniego lekarza, aby ustrzec się od rozczarowania jak też następnych kosztów?

Jeszcze do niedawna istniały podstawowe dwa sposoby zbierania informacji na temat upatrzonego lekarza czy specjalisty. Po pierwsze cenne dane zbierało się na bazie osobistych doświadczeń. Bardzo na topie była metoda tak zwanych prób i błędów. Niestety ta metoda zabierała mnóstwo pieniędzy i przede wszystkim nerwów. Przecież nie w każdej sytuacji trafiło się na odpowiedniego lekarza, a za spotkanie mimo to i tak trzeba było zapłacić. Chociażby wartościowym czasem. Kolejnym rozwiązaniem było pytanie znajomych o pewne namiary na konkretnych specjalistów. Jednakże metoda ta ma pewne ograniczenia.
Read More
14 Kwi -

Wybierz zabieg dla siebie

Ogólnie rzecz biorąc dermatologia zajmuje się dlegliwościami skóry, jak również schorzeniami występującymi w obrębie włosów i paznokci. Jak wiadomo, takie dolegliwości zdarzają się stosunkowo często i znacznej liczbie ludzi. Przykładem jest nagminnie występujący problem z łupieżem. Dermatolog zajmuje się również diagnozowaniem i terapią cięższych schorzeń, na przykład uciążliwej łuszczycy lub nowotworów skóry. Jeżeli chodzi o profesjonalistów takich jak dermatolog, Warszawa dysponuje bez wątpienia najszerszą ofertą. W innych miejscowościach jednak nierzadko można odszukać doświadczonych lekarzy. Często jednak dobrze jest wybrać wizytę prywatną, szczególnie jeżeli jest to groźny przypadek, ponieważ czas oczekiwania na poradę jest znacznie krótszy niż przy wizycie na kasę chorych.
Read More
14 Kwi -

Czy trzeba włączyć do swej diety wszelkiego rodzaju suplementy diety i witaminy?

W współczesnych czasach coraz więcej osób zapada na wszelkiego rodzaju nieprzyjemne choroby – zwykle mówi się, że jest to związane z naszym trybem życia, który zwykle jest znacznie mniej zdrowy niż przykładowo tryb życia naszych dziadków. Na szczęście jednocześnie coraz więcej osób zaczyna przywiązywać dużą wagę do swojego zdrowia – czy Ty również do nich należysz?
Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21