30 gru -

Pierwsza pomoc przedmedyczna – narzędzia ratunkowe|Jak postępować z osobą ranną?

Prócz doskonale uzupełnionej apteczki niezbędne są również inne, istotne akcesoria ratunkowe. Dzięki pełnemu połączeniu narzędzi w apteczce można zatamować krwotok, jak również – w ciężkich oraz najtrudniejszych przypadkach – uratować swoje albo czyjeś życie.
Read More
31 maj -

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Przypadłość kliniczna nazywana też zwyrodnieniem stawów to niezwykle nieprzyjemna i znacząco minimalizuje funkcję ruchową chorego. Z tego powodu zapewne osoba cierpiąca na to schorzenie uzyskuje orzeczenie o inwalidztwie.
Zaburzenie degeneracji oraz syntezy chrząstki stawowej może mieć przyczyny biologiczne i pochodzenia mechanicznego. Według statystyk, w naszym kraju choruje na ową przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy przeważnie stawów kręgosłupa, biodrowego oraz kolanowych.
Read More
17 sty -

Jak zatroszczyć się o własny kręgosłup?

Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia niewątpliwie jest marzeniem bardzo dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które niejednokrotnie połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać w pewnym sensie atrakcyjny zarobek jest to relatywnie trudne. Na naszej drodze pojawia się niesłychanie bez liku przeciwności, przy których niezmiernie łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które niesłychanie w szeregu przypadków obok serca wymieniane są jako newralgiczne miejsce naszego organizmu.
Read More
10 gru -

Profesjonalne Centrum rehabilitacji gdzie warto trafić, jeśli masz kontuzje

Rehabilitacja to zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie albo psychicznie – albo z deficytem w wyżej wspomnianych obszarach. Rehabilitacja ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej sprawności fizycznej tudzież psychicznej a także zdolności do pracy oraz do uczestniczenia w życiu społecznym.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa