13 Cze -

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Przypadłość kliniczna zwana zwyrodnieniem stawów to niezwykle dokuczliwa i znacznie minimalizuje funkcję ruchową chorego. Zapewne z tej przyczyny osoba chora otrzymuje orzeczenie o inwalidztwie.
Aberracja degeneracji i syntezy chrząstki stawowej ma przyczyny biologiczne i mechaniczne. Zgodni z danymi statystycznymi, w naszym kraju cierpi na niniejszą przypadłość blisko 2 miliony* osób.Choroba dotyczy przeważnie stawów kręgosłupa, biodrowego i kolanowego.
Read More
11 Gru -

Jak zatroszczyć się o własny kręgosłup?

Dobra kondycja oraz należyty stan zdrowia niewątpliwie jest marzeniem bardzo dużej części naszego społeczeństwa. Niestety w obecnych warunkach, które niejednokrotnie połączone są z ciężką pracą fizyczną, aby uzyskać poniekąd atrakcyjny zarobek jest to stosunkowo trudne. Na naszej drodze pojawia się bardzo wiele przeciwności, przy których wyjątkowo łatwo jest stracić nasze siły witalne. Na wszelkiego rodzaju kontuzje oraz bóle narażone są szczególnie nasze plecy, które nadzwyczaj po wielokroć obok serca wymieniane są jako nadrzędne miejsce naszego organizmu.
Read More
13 Wrz -

Pierwsza pomoc przedmedyczna – narzędzia ratunkowe|Jak postępować z osobą ranną?

Prócz znakomicie uzupełnionej apteczki przydatne są również inne, istotne akcesoria ratunkowe. Dzięki doskonałemu skompletowaniu narzędzi w apteczce można zatamować krwotok, jak również – w najcięższych i najtrudniejszych przypadkach – uratować swoje lub czyjeś życie.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa