9 lut -

Kiedy trzeba udać się do lekarza okulisty?

Nikogo prawdopodobnie nie musimy przekonywać, jak niezwykle istotnym organem są oczy jak też w jaki sposób negatywnie oddziałuje na życie ich nieprawidłowe działanie.
Gdy spostrzeżemy u siebie zakłócenia ostrości wzroku bądź ograniczenia pola widzenia a także dolegliwości bólowe oka, warto w trybie pilnym wybrać się do lekarza okulisty.
Read More
3 maj -

Rozwijanie umiejętności plastycznych u dzieci

Umiejętności plastyczne o charakterze wrodzonym występują u niektórych osób. W rzeczywistości większa część umiejętności w tym kierunku to zdolności nabyte. Wielu czynności można się nauczyć. Bez znaczenia, czy dziecko ma wrodzony talent czy nie, można zachęcać je do kształcenia się w tym kierunku. Dlatego od najwcześniejszych lat dzieci rysują, malują i wykonują pozostałe tego rodzaju aktywności. Niezwykle popularne od wielu lat są kolorowanki dla dzieci. Posiadają one zróżnicowane odmiany. Podstawowa z nich to książeczka, zawierająca czarne kontury bohaterów lub innych elementów, które wypełnia się za pomocą kolorowych kredek. Ważne jest skupianie się, by nie malować poza konturami. Uczy to dokładności oraz umozliwia dłuższe skupienie się na konkretnej czynności.

Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa