4 mar -

Leczenie światłem jest skuteczne.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko klasyczne formy terapii w postaci środków są w stanie nam pomóc wyjść z wielu problemów. Jest gro technik na to, by dojść do pełni dyspozycji. Jednym z takich jest na przykład terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w wielu sytuacjach ma na nas zbawienny wpływ. Jego właściwości były znane już starożytnym medykom w Egipcie. Kolejne badania, które miały już miejsce w czasach nowożytności jednoznacznie potwierdziły to, że światło słoneczne ma właściwości lecznicze, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego też można teraz mówić o niepodważalnej wiarygodności świałoterapii, która przez parę stuleci była bagatelizowana.
Read More
1 lut -

Wiosna to okres, gdy cieszymy się cieplejszym oraz dłuższymi dniami, ale czasami również się przeziębiamy

słońce i dodatnia temperatura zachęca nas na przedwiośniu do tego, żeby często ściągać kurtki. Może się to niestety skończyć chorobą.
Jeśli jesteśmy spragnieni ciepła i słońca, to czasami starczy kilka stopni na termometrze więcej, aby zapomnieć o przestrogach babci i rezygnować z kurtek i ciepłych szalików.
Read More
5 mar -

Wypowiadamy wojnę depresji

Nie okłamujmy się – Polska jest śliczna, ale jej warunki pogodowe już dużo mniej. Chłodna pora trwa od końca września do początków kwietnia, co jest niesamowicie zasmucające dla wszystkich. Niedobór światla sprawia, że każdy z nas odczuwa silny spadek nastroju. Słońce bowiem jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – jego deficyt ma zły wpływ na człowieka. W naszym kraju obserwujemy to w znacznej skali, jednak o wiele gorzej czują się obywatele krajów półwyspu skandynawskiego. Badania pokazują, że w tych rejonach jest spory procent targnięć na swoje życie, które biorą się ze schorzeń depresyjnych.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa