4 Lip -

Nie wiesz, co zrobić na obiad? Odkryj nasze pomysły

Wszyscy kojarzymy pewne powiedzonko, które tyczy się trzech najważniejszych posiłków w całym dniu. Wedle niego, śniadanie należy zjeść samemu, obiadem podzielić się z dobrymi ludźmi, a kolację oddać wrogowi. Znamy jeszcze jedno, które twierdzi, że pierwszy posiłek musi być królewski, tymczasem drugi- już nieco mniej wystawny. Nie próbujmy zapominać o pożywnym obiedzie. Tylko śniadanie, nawet jeżeli jest niezwykle obfite, nie zapewni na mocy aż do wieczora. Przepisowo, w naszym powszednim jadłospisie powinno występować pięć posiłków, jadanych o regularnych godzinach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.
Read More
13 Cze -

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Przypadłość kliniczna zwana zwyrodnieniem stawów to niezwykle dokuczliwa i znacznie minimalizuje funkcję ruchową chorego. Zapewne z tej przyczyny osoba chora otrzymuje orzeczenie o inwalidztwie.
Aberracja degeneracji i syntezy chrząstki stawowej ma przyczyny biologiczne i mechaniczne. Zgodni z danymi statystycznymi, w naszym kraju cierpi na niniejszą przypadłość blisko 2 miliony* osób.Choroba dotyczy przeważnie stawów kręgosłupa, biodrowego i kolanowego.
Read More
11 Cze -

Ludzka energia tkwi w wodzie. Z jakiego powodu powinniśmy pić wiele napojów?

Na pewno wszyscy świetnie orientujemy się, że nasz organizm to w większości woda. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Dlatego tak ważne jest stałe nawadnianie organizmu. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki prędzej się starzeją i stanowią łatwy cel ataku dla niebezpiecznych chorób i bakterii.
Read More
15 Maj -

Powody dla których warto dbać o dobrą dietę

Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, że naprawdę odpowiednie odżywianie się jest po prostu niezbędne do tego, abyśmy mogli cieszyć się zdrowym, nienarażonym na najróżniejsze choroby organizmem. Dość powszechnie wiadomo o tym, że osoby które przykładają szczególnie wiele uwagi do swojej diety zwyczajnie dłużej cieszą się dobrym zdrowiem, przez co jeżeli sami chcemy ustrzec swój organizm przed najróżniejszymi problemami, to na pewno musimy nieco bliżej zainteresować się całym tym tematem.
Read More
5 Sie -

Surowa dieta.

Po raz kolejny przyszła wiosna, a my nie damy radę wejść w spódnicę z zeszłego sezonu. Z przerażeniem spoglądamy w lustro. Okazuje się, że zbytni sobie dogadzaliśmy zimowa porą i teraz musimy coś zrobić z tą oponką, którą zmagazynowaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Do głowy od razu przychodzą nam różne diety- cud, które w krótkim czasie poprawią naszą figurę.
Read More
13 Wrz -

Zimowa pora a dbanie o zdrowie

Każdy człowiek powinien zwrócić dużą uwagę na to, jak odżywia oraz jak ubiera się w zimie. Warto wybierać wówczas bogate w witaminy, warzywa oraz owoce oraz troszczyć się o dodawanie organizmowi odpowiedniej ilości energii poprzez dobór odpowiedniego pożywienia. W przemyślany sposób skomponowany jadłospis to pewność odpowiedniego samopoczucia, też na zimę. Powinno się też systematycznie się ruszać, ponieważ bez ruchu nasz organizm jest znacznie słabszy, przez co mniej wydajny.
Read More
13 Wrz -

Coraz bardziej atrakcyjny wybór sklepów sprzedających zdrowe jedzenie

Aktualnie zdecydowanie więcej osób zaczyna świadomie podchodzić do doboru rozmaitych artykułów spożywczych. Jest to spowodowane tym, iż coraz częściej słyszy się o zatruciach, czy również występowaniu niezdrowej żywności, która niekorzystnie wpływa na ludzki organizm. To dobrze że ludzie zapoznają się z zawartością danego produktu, dlatego że dzięki temu podejmują decyzje świadomie, a nie kierują się wyłącznie ceną produktu.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa