7 Mar -

Znakomite diety spośród oferowanych

Na każdym kroku zasypywani jesteśmy dzisiaj możliwościami modyfikacji naszego stylu odżywiania, co nie zawsze jest wskazane. Biorąc pod uwagę fachowca takiego jak dietetyk porady tego typu trzeba zasięgnąć osobiście, by okazała się ona warta wprowadzenia jej w życie. Zmiany codziennego sposobu odżywiania, które często znaleźć można dzisiaj też w internecie, nie zawsze są całkowicie profesjonalne, z tego też powodu powinniśmy je filtrować i wybierać jedynie te optymalne dla nas.
Read More
4 Mar -

Wózki inwalidzkie – podstawowy opis

Wózek inwalidzki to pojazd na 2 większych oraz dwóch małych kołach, który przeznaczony jest dla osób, które w momencie uszkodzenia kręgosłupa straciły możliwość poruszania się samodzielnie. Wózek inwalidzki zapewnia osobie z niepełnosprawnością samodzielne poruszanie się. Ważne jest również to, że dzięki niemu osoba niepełnosprawna zyskuje samodzielność, a zatem i dużą pewność siebie. Wózki inwalidzkie można klasyfikować na wiele różnych rodzajów. Jednym z kryteriów klasyfikacji jest pochodzenie siły napędowej.
Read More
21 Lut -

Porady psychologa sposobem w niespodziewanej chwili

W życiu każdej osoby niekiedy bywają takie momenty, kiedy wymagana jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite sytuacje, które bywają dla człowieka tak problematyczne, że nie może on zwalczyć uch sam. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie uważana w ogóle za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz groźniejsze formy. Depresja sama w sobie nie jest w stanie doprowadzić do śmierci, jednak coraz gorszy stan człowieka niekiedy prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak istotne jest, aby na czas rozpoznać chorobę i rozpocząć terapię. Minimalizowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami polega na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta posiada uprawnienia do prowadzenia potrzebnej terapii. W chorobach wyjątkowo trudnych pacjent może być również wysłany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More
16 Lut -

Do kogo się udać? Do specjalistów przyjmujących w gabinetach prywatnych czy w przychodniach państwowych?

Zdrowie posiadamy tylko jedno. Stąd też należy o nie odpowiednio dbać. A przecież nasz współczesny styl życia nie za bardzo sprzyja naszemu organizmowi. Rujnujemy je na różne sposoby. Po pierwsze, zbyt dużo czasu poświęcamy pracy. Często dobieramy sobie też nadgodziny, by zapracować sobie na uznanie szefostwa.
Read More
16 Lut -

Czerwona herbata – co warto wiedzieć

Czerwona herbata, choć znana w Polsce i Europie od relatywnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Junnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od setek lat. Jej przeróżne zalety zdrowotne są w nowym tysiącleciu potwierdzone przez dużej ilości naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.
Read More
28 Sty -

Ruszaj się dla zdrowia

Dla osób mających pracę przy biurku polecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien być normą, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie wigoru i wysokiej formy. Większości osób jednak niełatwo jest przekonać się do ćwiczenia co dzień. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na przynajmniej piętnaście minut. To już dobry początek. Każdy moment ruchu na dworze przykłada się do poprawienia naszej formy.
Read More
28 Sty -

W jakim miejscu polecane jest wykonać badania oczu?

Obecnie nasze zdrowie narażone jest na wpływ ogromnej liczby nieprzyjaznych czynników. Zanieczyszczenia powietrza, jedzenie wypełnione niezdrowymi składnikami czy także zbyt częste korzystanie z różnych urządzeń są w stanie wywołać mnóstwo schorzeń. Często nie dbamy o takie zagrożenia, które jednak w późniejszym okresie czasu dają o sobie znać.
Read More
20 Sty -

Na haluksy operacja wykonywana okazuje się być dosyć prędko

Trzeba dbać o własne zdrowie, jednak czasami okazuje się, że źle dopasowane obuwie, lub złe ustawianie stopy podczas maszerowania spowodują, że nasze stopy się odkształcają. Może zjawiać się wówczas paluch koślawy operacja będzie wtenczas jedynym sposobem na jego usunięcie i zapewnienie nam dalszego funkcjonowania, które nie będzie się wiązało z cierpieniem i niewygodą.
Read More
31 Gru -

W jaki sposób zmienić trochę niewłaściwe nawyki żywieniowe?

Gdy nie potrafimy dobrze się odżywiać, nierzadko po niedługim odstępie czasu dostrzegamy znaczące problemy zdrowotne, na przykład wrzody żołądka, lecz również nudności czy bezsenność. Nie mówiąc już o sporej nadwadze. I dlatego czymś niesamowicie wskazanym jest to by zbytnio nie deprecjonować jakże wielkiej rangi tego, aby po prostu nie jeść obojętnie czego. Dzisiaj zdrowe odżywianie się to podstawa: nierzadko sądzimy w odmienny sposób, zapominamy o przemożnej konieczności uważania na swój jadłospis. A później tracimy dużo pieniędzy i czasu na leczenie!
Read More
14 Gru -

Materiały magazynowe są dobre również do Twojego domu

Istnieją takie urządzenia, które mają możliwość się przydać jedynie określonej grupie rodzin, które na przykład uwielbiają chodzić po górach, albo odwrotnie zazwyczaj własne wakacje spędzają nad morzem. Jednak są również i takie urządzenia, które obowiązkowo powinny się znajdować w każdym domu, ponieważ mają możliwość pomóc w zachowaniu ładu, albo mają możliwość sprawić, że sporo łatwiej będzie nam zatroszczyć się o swoje zdrowie.
Read More
2 Gru -

Czy zdrowie jest niezmiernie drogą wartością?

Wielu z nas bez wątpliwości zdrowie uznaje za wybitnie wielki skarb. Nie sposób nie zgodzić się z taki m przedstawieniem faktów, które bezsprzecznie przedstawiają zdrowie jako niesłychanie ważny elementem naszego życia. W tym miejscu bezsprzecznie należałoby również wspomnieć, że niestety w szeregu przypadków w ciągu naszego życia jesteśmy w szeregu przypadków narażeni na wszelkiego rodzaju wypadki losowe, które niestety wybitnie mocno mogą ograniczyć nasze zdrowie.
Read More
10 Lis -

Odpowiednia dawka określonego rodzaju odżywek

Suplementy diety dla sportowców, takie jak odżywki, wymagają bezsprzecznie dokładnego zapoznania się z ich działaniem. Jak należy stosować określoną odżywkę – w szczególności odnośnie tego należy dowiedzieć się jak najwięcej. Niektóre odżywki kulturystyczne nie powinny być stosowane przez osoby z problemami zdrowotnymi. Rekomendowane jest przed rozpoczęciem takiej suplementacji zasięgnąć rad specjalisty. Fachowiec poradzi odpowiednie dawkowanie.
Read More
1 2 3

Tematyka

Nowe

Archiwa