17 maj -

Jak możemy pomóc zwierzakom?

Kiedy zauważamy zwierzaki uwięzione w przerażających warunkach, przemieszczane parędziesiąt godzin w mrozie czy upale, oczekujące na swoją śmierć, czujemy bezradność.
Chociaż sytuacja może wydawać się beznadziejna, istnieją skuteczne metody pomocy cierpiącym istotom wymagające tylko minimalnego zaangażowania z naszej strony, Przede wszystkim nie nabywaj skór i futer ani dodatków z nich wykonanych.
Read More
1 maj -

Akwarystyka to z pewnością absorbujące zainteresowanie!

Akwarystyka jest nadal stosunkowo popularną pasją – można w sumie powiedzieć, że chociaż nierzadko sądzimy, iż to trochę przestarzałe hobby, i tak w żadnym wypadku nie można tak kategorycznie podejść do tego. Choć nie są pewnie w ogromnym błędzie tacy ludzie, którzy mawiają, że w istocie akwarystyka to ciekawe zajęcie, lecz cóż z tego, jeżeli po prostu akwarium, ładne rybki czy pokarm są tak czy siak znaczącymi kosztami. Faktycznie – aby mieć okazję na całego uprawiać akwarystykę, na pewno należy posiadać spore pieniądze. No wiadomo – utrzymanie własnego psa albo świnki morskiej również jest niemałym wydatkiem, to coś pewnego.
Read More
2 kw. -

Jakim sposobem zadbać o swojego psa?

W naszych mieszkaniach często znajdują się zwierzęta. W praktyce bowiem w wielu przypadkach okazuje się, że wielu z nas nie jest w stanie odpowiednio funkcjonować bez obecności zwierząt. Ich fakt bycia niejednokrotne jest dla nas bardzo znaczący, bowiem w szeregu przypadków zwierzęta traktowanie są tak samo jak inni lokatorowie. Jako odpowiedzialni hodowcy niezmiernie wielokrotnie zmuszeni jesteśmy także do zapewnienia im najlepszych warunków. Na szczęście w dniu dzisiejszym w sklepach zoologicznych możemy spotkać wybitnie duży wybór wszelkich akcesoriów dla naszych zwierząt.
Read More
18 mar -

Dzieciństwo – na wsi czy w mieście?

Odwieczne pytanie: gdzie spędzanie dzieciństwa jest przyjemniejsze? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka chyba nie stanowi to różnicy, ponieważ przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie zastanawiając się nad tym zanadto. Co innego rodzic, który dbać musi o bezpieczeństwo swoich pociech. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, oddajmy głos tym, jacy zachwalają miejski klimat oraz tym, którzy twierdzą, że jak dzieciństwo to tylko i wyłącznie wiejskie klimaty.
Read More
9 gru -

Przerwa zimowa – może stadnina koni?

Kiedyś jazda konno była elementem dnia codziennego – choć tak czy siak nie można rzec, że wszystkich było stać na konia. A jak jest dzisiaj? Cóż, skoro mamy samochody, a do tego są autobusy i pociągi, nie powinno dziwić, iż konie w transporcie są w zupełności niepotrzebne. Jednakowoż w rolnictwie nadal są one bez dwóch zdań pożądane. W turystyce również, a na pewno są niesamowitą atrakcją turystyczną. W szczególności dzieci będą szczęśliwe, jeśli odwiedzą stadninę koni. Naturalnie to powinna być taka stadnina, gdzie konie są respektowane, w pełni zadbane. To dobrze, że wzrasta świadomość społeczna, ponieważ owe zwierzęta też mają uczucia.
Read More
1 lip -

Rzadkie zwierzęta domowe

Wielbiciele zwierząt egzotycznych wyjątkowo wiedzą, że aby posiadać tego typu zwierzęta należy naturalnie u początków stosownie z tego względu przystosować swój budynek mieszkalny. W innym razie nie będzie nawet mowy, aby konkretne zwierzę w tym mieszkaniu miało okazję poczuć się właściwie, a ta sprawa jak wiadomo pozostaje bardzo znacząca. Wiele ludzi nie dzieli tej pasji i uważa ją za w dużym stopniu odmienną, lecz jeżeli dla kogoś naprawdę jest to coś bardzo ważnego, to trzeba to szanować.
Read More
24 cze -

Ciekawe nieznane zwierzęta do hodowli

Nawiedzając sklep ze zwierzętami bardzo prędko można spostrzec, jak wielka liczba zwierząt tam występuje. Z tego względu także każdy miłośnik może odnaleźć odpowiednie dla siebie zwierzę. Głównie w tego rodzaju sklepach zoologicznych będzie możliwość nabyć najczęściej występujące zwierzęta, ale nie będzie również brakować bardziej rzadko spotykanych gatunków.
Read More
28 sty -

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

W trakcie zakupu nowego zwierzęcia trzeba zadbać o bardzo dużą ilość kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak na przykład mastif tybetański. Każdej osobie zależy, by jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie odpowiedniej hodowli psów nie jest zwyczajowo rzeczą prostą, szczególnie w przypadku mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością łatwo stracić orientację. Z takiej przyczyny trafionym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.
Read More
25 cze -

Doskonała kuweta dla kotka

Nie jest nigdy za prosto dogodzić kotu bez względu na ich gatunek, o czym doskonale wiedzą wszyscy ich właściciele. Koty, psy, myszy czy szczury, potrzebują bowiem sporo troski od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, najlepiej będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. Czy warto kupować w sieci, czy w sklepie zoologicznym, inwestować w żwirek dla kota, a może nabywać odmienne akcesoria?
Read More
28 maj -

Bez zwierzaka w domu jest pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kociaka nie ma w sobie życzliwej nastrojowości, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież wszyscy nosimy w sobie, nie ma także bezmiernego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze powinni się na to nie zgodzić). Zanim jednakowoż zadecydujemy, iż jednak chcemy mieć zwierzę pamiętajmy, żeby wybrać dobrze. Kotek a może piesek? Jaka rasa? To wszystko należy szczegółowo przemyśleć.
Read More
20 wrz -

Wybieramy rasę psa doskonałą dla nas

Co musimy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański nim staniemy się posiadaczami takiego psa? Szczególnie pod uwagę powinno się brać właściwe warunki, jakie są idealne dla tych piesków. Prowadzimy stuprocentowo profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako ważna rasa. Dzięki wielkiemu doświadczeniu możemy zaproponować wiele cennych wskazówek zainteresowanym zakupem takiego psa klientom. Potencjalni klienci liczą na naszą pomoc, a taką właśnie gwarantujemy każdemu.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa